• Beverčiai kilometrai. Arba kaip 80 tampa = 105 ar 38 = 52…

    Sveiki,

    Vakar grįžome iš Lietuvos žygeivių festivalio – gražios kasmetinės šventės, kur susirenka bendruomenės aktyviausi, kartu linksminasi, būna įvertinti ir apdovanojami geriausi žygeiviai ir t.t. Bet… kaip sakoma nėra namų be dūmų. Prieš kelis metus teko rašyti apie drastišką „medalių nupiginimą„, vertės devalvavimą, o jau nuo praeitų metų kirbėjo mintis išsakyti prieštaravimus dėl „orinių kilometrų”, bet vis atsidėliodavo. Tačiau po paskutinių patirčių, pasikalbėjimų su žmonėmis nebegaliu nutylėti!

    Kalba eina apie tai, kad kuo toliau tuo labiau įsibėgėja praktika dalinti diplomus kuriuose įrašomas FIKTYVUS kilometražas…Pvz. dalyvė X žygyje, kuriame MAKSIMALUS ĮMANOMAS PRAEITI atstumas yra 38 km, gauna diplomą su įrašytu skaičiumi 52… mat iš vakaro padėjo žymėti trasą ir pavaikščiojo daugiau… O dalyvis Y pasiklydo trasoje, kažkurias vietas praėjo 2 kartus, pasibėdavojo organizatoriams ir gauna diplomą su skaičiumi 105, nors Festivalyje oficialiai įmanoma maksimaliai nueiti 2×40 km, t.y. 80 sumoje… :/

    Tai iš principo absurdiška ir nesąžininga! Jeigu visuotinai sutarta, kad bėgimo maratonas yra 42 km 195 m, tai jį nubėgusiems žmonėms, apdovanojant juos neduodami diplomai už 50 ar 75 km… Ir visiškai nesvarbu ar tu lakstytum tą maratoną pirmyn atgal kelis kartus, aplinkeliais ar būtum šiaip tiesiog super fainas pažįstamas ar draugas! Mūsų atveju gaunasi, visi suskaičiavo ir matė, kad per praėjusius įskaitinius metus, žmogus dalyvavęs visuose žygiuose, ėjęs maksimumą kilometrų galėjo surinkti sumoje 730 įskaitinių kilometrų, bet įvertinant aukščiau minėtą „zbitką” su „kitokiu” diplomu, gaunasi, kad ta mergina surinko 744 😀 Tai kodėl Dainius, o ne ji tapo metų žygeivę. Juk ji surinko daugiau nei buvo įmanoma per metus 😀 Cirkas…

    Bet šie pavyzdžiai, dar tarkim „gėlytės”, tiksliau mažos piktžolės, kurios su laiku tik auga ir bujoja. Bėga metai ir per ilgesnį laiko tarpą tokios „smulkmenos” gana kardinaliai iškreipia visą bendrų ĮSKAITINIŲ kilometrų skaičiavimo sistemą, sąžiningumo ir dalyvių lygiavertiškumo principus. Tačiau daug daug blogiau yra kitas „stebuklas” – duoti pvz. diplomus su įrašytais 200 km žmonėms, kurie prisidėjo prie eXtreme organizavimo, aptarnavo trasas, tačiau realiai NIEKADA nedalyvavo, nei kiek nėjo kaip žygeiviai!! Ir tuomet, anų metų festivalio metu, kaip buvo pradėti kviesti asmenys, daugeliui senų žygeivių, bendruomenės aktyvo, kurie vienas kitą puikiai pažįsta po 10 metų ir daugiau, bene pirmą kartą matomi akyse… ir jiems įteikiami „varinio žygeivio” vardai ir sertifikatai už… 1459 ir pan km… Tuomet beliko pūsti iš nuostabos akis ir suprasti kad tai jau „taurės perpildymas” :/

    Diplomas

    Visi supranta ir gerbia žmones, kurie savo darbu, žiniomis, laiku, pinigais ir įranga prisideda prie sunkaus organizacinio darbo, kad šie šaunūs renginiai įvyktų. Taip, juos reikia įvertinti ir branginti. Bet nesuplakti į vieną vietą su žmonėmis, liejančiais prakaitą ir kraują trasose! Reikalingas atskiras, tarkim bendrinis Asociacijos diplomas / medalis už logistiką, dar kažkokios padėkos ar apdovanojimai, paskatinimai, kaip kažkada buvo „Radvilų žygyje”. Bet ne iš piršto laužti tūkstančiai kilometrų ir žygeivio vardai… Nes tokie dalykai labai greitai visai sugriaus apdovanojimų sistemą, nes žmonės nusivils ir nebetikės to prasme ir verte! Kam eiti, kankintis 5 metus, pūsles trintis daugybėje renginių, kol surinksi 1000 km, jei gali papilstyti vandenuką trąsoje ir gautu tą patį…?! 🙁

    O šiaip, turiu pasiūlymą – kitą kartą pagalbininkams ir šiaip personoms „arčiau olimpo” iškart už bet kurį renginuką išrašykit diplomus su gražiu skaičiumi, pvz.: 12500 km, išduokit „Lietuvos žygeivio – veterano” ženkliukus ir nebereiks juokint bendruomenės po truputį. Visi žinos kas yra kas ir nebekreips dėmesio, galės susikoncentruoti tik į tuos, kas daug ir sąžiningai renka savo kilometrus, kad ir tik po 20 per kartą…

  • Medaus statinė ir šaukštas deguto

    Keli šimtai žmonių Lietuvoje manau vis dar gyvena nuostabaus savaitgalio nuotaika ir prisiminimais, kuomet tobulai tam tinkamoje vietoje, tobulu oru tiek diena tiek naktį, griaudėjo Lietuvos žygeivių festivalis. Mes, organizatoriai, pagrįstai turime kuo dižiuotis, kai beveik iš nieko, tik idedant beribi entuziazmą, protą, laiką ir nuoširdų atsidavimą sukuriamas ir pravedamas toks renginys. Bet… matyt dėl to, kad pastarosios kelios dienos subjuręs oras, rudeniškai vėjuota ir lyja, o gal dėl to, kad gana smulkūs, bet nemalonūs dalykai sugeba greitai sugadinti pakilią nuotaiką, norisi „išsilieti”, tad rašau šią publikaciją.

    Pirmas šaukštas „deguto” – politinės reklamos platinimas renginio metu. Asociacija oficialiai atsiprašo visų dalyvių už šį, vieno iš narių, nekorektišką poelgį! Asociacija – visuomeninė organizacija, skatinanti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą, krašto pažinimą, puoselėjanti lietuviškumą ir patriotizmą. Tai niekaip niekadan ebuvo ir nebus susieta su jokiomis politinėmis partijomis, politinių krypčių palaikymu ar nepalaikymu. Politinės pažiūros – kiekvieno asmeninis reikalas, tad vienaip būtų, jei tarkim aš ar kitas dlayvis kada vakare, prie alaus bokalo, padiskutuotu apie politiką, ir absoliučiai kas kitą, kai visiems dalyviams brukama reklaminė medžiaga, tiesiog stovykla šiukšlinama priešrinkiminiais lankstinukais! Tai mažių mažiausią renginio taisyklių pažeidimas. O toliau – moralinis Asociacijos dikreditavimas, todėl tuo klausimu artimiausiame visuotiniame susirinkime bus imamasi priemonių, kad ateityje tai nepasikartotu. O mano asmenine nuomone – šios ir dar kelių giminingų politinių „jėgų” purvinos agitacinės technologijos negali ir nebus sutiktos, bei įvertintos mąstančių žmonių kitaip, kaip neigiamai 🙂 Tokiame renginyje, tarp tokių žmonių, tokiais metodais galima pasidaryti nebent antireklamos, nes ne tas elektoratas, kad saldainiukais ir muiliukais papirktų 😉

    Antras šaukštas (greičiau šaukštelis, nes apraiškų mastu dar mažesnis, bet gal dar didesnę širdgėlą sukelia…) „deguto” tame, kad vis pasitaiko žmonių leptelinčių kažką apie komerciją, besistebinčių „už ką mokėti 35 lt” ir pan. :/ Net nežinau, jokio kitokio logiško paaiškinimo tame nerandu, tik kaip gal tai, kad tarp lietuvių, bet kokioje srityje ar veikloje paistaiko pagiežingų, pavydžių žmonių, kurie patys nekurdami Vertybių, tesugeba dergti ant kitų, kuriems sekasi, kurie tvirtai stovi už kažkokius idealus, tikslus, įsitikinimus.
    Lai kalba skaičiai – sausa matematinė kalba suprantama daugeliui, net daugiau kam nei apeliavimai į sąmoningumą. Renginyje 400 dalyvių, iš jų ~50 nemoką dalyvio mokesčio (organizatoriai, asociacijos nariai), dar apie 50 ar 100 (skaičius „laužiu iš piršto”, nes vis tiek ne jų tikslume šiuo atveju esmė) vaikučiai arbą jų tėveliai, mokantys tik po 10 lt, tad lieka ~250 dalyvių mokančių po 40 lt (35 dalyvio mokestis + 5 lt stovykla) ir sumoje iš jų surenkama 10000 lt + 1000 iš tėvėlių, gal dar koks 1000 iš atributikos, pasų pardavimo. Viskas. Grubiai ~12000 lt „įplaukos” už renginį. O dabar pakalbėkime apie išlaidas…
    Pirmiausia vertėtų pradėti nuo to, kad kiek beprašomi, bet didesnė dalis vis dar stokoja sąmoningumo, mąsto labai siaurai, savanaudiškai („ai, nesiregistruosiu, nepervesiu, nes galį nepavykti ir dalyvauti”) ir atvyksta nesiregistravę, nepervedę iš anksto… Tai didžiulė problema – kaip prognozuoti reikalingą kiekį medalių, diplomų, kitų gaminių?! Turime likusių medalių tarkim 200 (įšaldyti ASMENINIAI pinigai) nuo anų metų. Kiek užsakyti papildomai – 200 ar 800? Nes sugalvos kas paskutinėm minutėm, užplūs 800 dalyvių ir ką tada su jais – atsiprašinėti, kad neturime kuo duoti, užsakinėti papildomai atributikos, gavus ją papildomai gaišti daug laiko, apturėti išlaidų siuntinėjant asmeniškai į namus?.. Pasitariam, „pabūriam iš tirščių” ir nusprendžiam užsakyti dar 400 vnt. medalių. Jų kokybė visus žavi, bet nemažai turbūt įsivaizduoja, kad jie kainuoja kaip tie „blynukai” sporto prekių parduotuvėse, kabinami ant kaklo, po kelis litus? Ne… 25 lt vienetas, tad užsakymas už 10000 lt vien medalių. Dar reikia juostelių, kitokių gaminių ir štai, mes jau skoloje gamintojams 14000 lt! Jau daugiau, nei būsimos faktinės pajamos, kurias dabar jau žinome… Diplomų užsakome 800, vienetas kažkas po 1 lt – jei būtų buvę daugiau dalyvių, būtumėm bent jų padalinę, o kadangi nebuvo – keli šimtai atlikusių vienetų „sukūrenimui”, nes kitamet tokių pačių nepanaudosi. Ir tai tik dėka tokių žmonių, kurie absoliučiai nevertina kitų laiko, pastangų, žiūri, bet nemato tolkiau savo nosies, todėl atidėlioja viską iki paskutinės minutės… Todėl ateityje, gali būti, pereisime prie to, kad kiek užsiregistravo, kiek pervedė, į tiek ir orientuojamės. Šio renginio atveju, jei gerai pamenu, tai būtų kažkas 170 dalyvių, kurie būtų gavę medalius, diplomus. O kiti lauktų iki neaiškų kada.
    Ir čia kol kas pvz. paėmiau vien tik apdovanojimų sąmatas. Toliau sektu, jei dar nepagalvojote, tai pagalvokite ateityje, kad turėti tokaime renginyje sceną kainuoja 3000 lt, bio tualetus 2000 lt, už papildomą elektros įvadą elektros tinklai nuplešia 3000 lt ir t.t. O kur dar muzikantai, geriamas vanduo, kuras trasų išvažinėjimui ir markiravimui, aibė visokiausiu kitų dalykų, reikmenų, sanaudų… Gerai, kad su laiku įgyjame draugų, rėmėjų, tai po trupučiuką tie nesueinantys finansiniai galai „užsiglaisto”, bet sumoje, tiek anų metų, tiek dar ir šis Festivalis – į MINUSĄ. Bet palengva artėjame link nulio :))
    Toliau žmonės… turime asociacijos narių kelias dešimtis, o realiai dirbančių, eilę mėnesių atiduodančių beprotiškai daug laiko, pastangų, kad šie renginiai įvyktų – tik kelis. Ir tie patys keli, ne tik kad negauną jokio atlygio, bet net ir asmeninius pinigus kiša, nuostolių apturi. Mes negalime sau daleisti tokios prabangos, kaip iš organizacinių pinigų apsimokėti bent maitinimą renginio dienomis ar pan. Viskas iš savo kišenės. O jei pvz. kaip nutiko per anų metų „eXtreme” apipilamas vandeniu asmeninsi nešiojamas kompiuteris, ar sudaužomas profesionalus fotoaparatas, naudojamas renginio reikmėms – jį taisaisi vėlgi iš savos kišenės… BRANGŪS tie mūsų hobiai, tas noras daryti kitiems gerą… O tarp tų kitų pasitaiko tokių, kurie „piktinasi” dėl 35 lt… :/

    Tad tai atrodo šiek tiek absurdiškai, šiek tiek – skaudu, toks žmonių nesupratingumas ir siauras požiūris. Mažių mažiausiai liežuvis turėtų nupūti tam ar tiems, kam jis apsivertė kažkokioms apkalboms apie „Vidmantas komerciją daro…” 🙁
    Jūs ir dabar skaitote komerciją 🙂 Šis straipsnis užsakytas, kad apginti komersantą. Ir patalpintas komerciniame tinklapyje :)) Už kurį būčiau mažių mažiausia kokį 10000 lt gavęs, jei tai būtų kita įstaiga ar organizacija, švaistanti projektinius ar kokių šimtatūkstantinių paramų pinigus. O kol kas, daugiau nei 10 metų, jis kuriamas, išlaikomas ASMENIŠKAI. Jau galėčiau, bet nė nepagalvočiau, nesiruošiu kada prašyti Asociacijos, kad apmokėtu domeno metinį mokestį ar talpinimą serveryje, ką ten kalbėti apie šimtus naktų ir dienų, praleistų kuriant, tobulinant šį projektą. Jei tai įvertintum siaurai pinigais, tai tą laiką paskyrus kokiam komerciniam projektui ar kitiems darbams, bučiau uždirbęs daug pinigų… Kaip ir Vidmantas niekad nepagalvotų, kad reikią kažkokių pinigų už tai, kad šimtai žmonių ištrypė žolę ir dabar teks dienas ir savaitęs gaišti vėl nuosavomis rankomis tvarkant, puoselėjant žemės kampelį, kurį ir taip išplėšė iš pelkės ir šabakštynų, puoselėjo eilę metų… Mūsų požiūrių – patys didžiausi vargšai žemėje tie, kas skaičiuoja tik pinigus. O turtingiausi – tie kas, kas gali realizuoti save, nepaisant pastangų ir sąnaudų duoti kažką kitiems, pasidalinti viskuo, ką turi…

    Kitas dalykas – pasigedau labai kai kurių narių ir ne narių, bet tikrai fainų žmonių pagalbos. Tie kas tikrai aktyviai dalyvaujate mūsų renginiuose, esate šaunuoliai, bet būtų dar labiau sveikintina, jei prieitumėte ir paklaustumėte – „gal pabūti, padėti registracijoje, gal padėti ką kur pakabinti, sutvarkyti” ar pan. O ne tik atvažiuoti, pasistatyti palapines ir poilsiauti… Mes gal taip pat norėjome pabendrauti su draugais, teisiog paiskepti dešrelių ir t.t. bet tam fiziškai nebuvo laiko, kai tik 3-5-se viską suka. Jei atsirastų dar 5 ar 10 savanoriai pagalbininkai – visi turėtumėm mažiau įtampos ir daugiau laiko tikrai kokybiškai ir su pasimėgavimu padaryti renginį 😉

    Tai mano asmeninė nuomonė ir požiūris, nesietinas su Asociacijos pozicija.
    Aš po ja pasirašau ir atsakau.
    Dainius

  • Skaičiuojamės įskaitinį kilometražą ;)

    Netrukus, Lietuvos žygeivių festivalio metu, apdovanosime pirmuosius žygių senbūvius, jau surinkusius Žygeivio pasuose 1000 ir daugiau įskaitinių km! Jiems bus suteikti Varinio Lietuvos žygeivio vardai ir tai liudijantys sertifikatai.

    Bet pirmiausia Jums reikia į LŽP įsidėti specialius spaudus, su bendru įskaitytu kilometražu iki 2012 metų (šių metų visi sėkmingai dalyvauti žygiai turi būti atžymėti individualiais specialiaisiais spaudais). Žygių pasitvirtinimui Jūs turite atsivežti į Festivalį ankstesnių įskaitinių žygių diplomų kopijas / fotonuotraukas ar pan., kad matytusi Jūsų vardas, pavardė, renginys ir kilometražas, bei renginio metu kreiptis į Dainių 😉

    Įskaitinių žygių skaičiavimo pvz.:

    2001 Radvilų keliais: 160 km
    2002 Radvilų keliais: 218 km
    2003 eXtreme: 200 km
    2004 Radvilų keliais: 200
    2005 eXtreme: 200 km + 30 km papildomai, kad surinkti pirmą 1000 km per 5 metus 🙂
    2006 Radvilų keliais: 200 km
    2007 eXtreme: 200 km
    2008 Radvilų keliais: 128 km
    2009 Kęstutėnų žygis 40 km
    2010 Radvilų keliais: 84 km
    2011 Klaipėdos sukilėlių keliais 25 km
    2011 Partizanų takais: 55 km
    2011 Žygeivių festivalis: 50 km
    2011 Radvilų keliais: 44 km

    Sumoje, bendriniu antspaudu patvirtinami 1834 km

    Ir toliau pase pliusuojasi jau šių metų suanspauduoti žygiai:
    2012 Klaipėdos sukilėlių keliais: 28 km
    2012 eXtreme: 200 km
    2012 Radvilų keliais 64 km
    2012 Dzūkų keliais 40 km
    …2012 Žygeivių festivalis: 40 km ir t.t.

  • Dalyvavimo statistika

    Pėsčiųjų žygių asociacijos ir jos partnerių organizuojamų įskaitinių pėsčiųjų žygių dalyvavimo statistika.
    Skaičiai nurodo ne užsiregistravusių, bet realiai atvykusių ir dalyvavusių žygeivių skaičių.


    2011 – 2015 metais

    Žygio pavadinimas: 2011 2012 2013 2014 2015
    Klaipėdos sukilėlių keliais 679 ~1000 n.d. n.d. n.d.
    Kęstučio apygardos partizanams Nevyko ~200 n.d. n.d. n.d.
    eXtreme 2 x 100 km 132 189 n.d. n.d. n.d.
    Pasieniečių keliais Nevyko 753 n.d. n.d. n.d.
    Dzūkų kovų keliais Nevyko ~500 n.d. n.d. n.d.
    Dragūnų keliais Nevyko ~120 n.d. n.d. n.d.
    Lietuvos žygeivių festivalis ~270  400 n.d. n.d. n.d.
    Radvilų keliais 509 n.d. n.d. n.d. n.d.
    Pergalių ir kovų keliais 680 n.d. n.d. n.d. n.d.

    2006 – 2010 metais

    Žygio pavadinimas: 2006 2007 2008 2009 2010
    Klaipėdos sukilėlių keliais n.d. n.d. n.d. n.d. n.d.
    eXtreme 2 x 100 km 88 60 41 Nevyko Nevyko
    Radvilų keliais 370 444 400 595 546

    2001 – 2005 metais

    Žygio pavadinimas: 2001 2002 2003 2004 2005
    Klaipėdos sukilėlių keliais n.d. n.d. n.d. n.d. n.d.
    eXtreme 2 x 100 km Nevyko Nevyko 85 100 49
    Radvilų keliais 383 659 437 449 234

    Pastabos:
    Nevyko – tokiais metais toksai žygis dar neorganizuotas arba nevyko dėl kitų priežasčių.
    N.d. – kol kas nėra statistinių duomenų.
    ~ – bus patikslinta.

  • Naujas tinklapio dizainas

    Sveiki,

    Daugeliui ne paslaptis, kad tarp daugybės kurtų, administruojamų projektų internete šis, pėsčiųjų žygiams dedikuotas, yra mano pats mylymiausias ir ilgiausiai puoselėtas – nuo Idėjos reklamuoti „Radvilų žygį”, pradėtos realizuoti prieš 10 metų (2003 01 21 vakare…) iki informatyvaus, lankomo informacinio puslapio daug vandens nutekėjo taip sakant 🙂 T.y. daug valandų, naktų, parų, savaičių ir mėnesių darbo atiduota jį vis tobulinant, dailinant kažką, pildant informacija.

    Iš pradžių buvo naudojamas domenas Zygis.info (2003-2005) ir paprastas HTML kodas, vėliau (2005-2007) projektas buva pasiekiamas adresu FootWalk.info, dar vėliau – RadviluZygis.net, ir galiausiai nuo 2010 viskas buvo perdaryta ant naujos turinio valdymo platformos ir pasiekiama nuolatiniu adresu PesciujuZygiai.lt

    Keitėsi info išdėstymas, buvo tobulinama išvaizda, bet vienas dalykas nepakito nuo pirmosios nakties – parinktos bazinės spalvos, esminiai šūkiai, dar kelios detalės 🙂 Tad ir dabar, paskyrus kelias paras naujos tinklapio išdėstymo idėjos ir funkcionalumo papildymo realizavimui, iš pradžių maniau „gal laikas pakeisti esminę išvaizdą, padaryti kokia modernią baltą ar žalią…”, bet galiausiai nugalėjo stipriausi argumentai, tiek savo paties, tiek kelių artimų žmonių, jau mačiusių naują projektą „bet juk senasis toks… mielas… toks įprastas” 🙂

    Oki, gana po prisiminimus ir istoriją braidyti. Pristatau naują Asociacijos informacinio tinklapio viziją: Hiking.lt*

    Kardinaliai keičiasi tinklapio išdėstymas, navigacija, tad gal kiek iš pradžių bus neįprasta, ypač tiems kas daug metų pripratę „vaikščioti” po dabartinį puslapį, bet šiaip neturėtų būti labai sunku persiorientuoti. Ypač todėl, kad turinio medis iš principo nepakito ir puslapiai randami pagal senas nuorodas.

    Iš esmės naujas, modernesnis dizainas skirtas reprezentacijai – esame rimta Asociacija vykdanti reikšmingą veiklą, tad norisi ir prisistatyti gražiai, o ne „dėžutėmis” 🙂 Dabar lankytojus pirmiausia stengiamasi sudominti gražiomis tikrų žygių fotografijomis, šūkiais. Jei tai „užkabina”, tuomet jau tituliniame puslapyje prieinama visa svarbiausia informacija – naujienos ir informacija tinklaraštyje, artimiausių renginių datos, tarybos ir padalinių vadovų kontaktinė informacija, patarimai. Pasirinktas informacijos išdėstymas leidžia pateikti daug informacijos viename lape, tuo pačiu jo vizualiai neapkraunant – tam tikros dalys nematomos kol susidomėjęs lankytojas nepaspaudžia tam tikro info skyrelio pavadinimo 😉

    Sekantis esminis pakeitimas – supaprastinta turinio navigacija, kuri nepriklausomai nuo lankytojo veiksmų (teksto skaitymo slenkant puslapį žemyn), visuomet lieka tinklapio viršuje! Visi informaciniai puslapiai vienoje ir toje pačioje vietoje! Dabar, naiviai :), tikiuosi nebeliks toki7 kurie pastoviai skundžiasi „neradau kur ten tame jūsų puslapyje paskaityti apie Festivalį arba užsiregistruoti” :))

    Tiek apipavidalinimas, tiek informacija nėra galutinai sutvarkyta dar naujame puslapyje, tad nepykit jei kas neveiks ar bus klaidų 🙂 Tiesiog pabandykite apsilankyti, pasinaudoti, parašykite pvz. FaceBook`e savo atsiliepimus 😉

    Sėkmės!
    Admin@s Dainius

    * – Į kitą domeną nekreipkite dėmesio – tiesiog kuriu atskirai nuo esamos sistemos, kad netrikdyti lankomumo, registracijų, o po to viską perkelsiu vienu metu čia, po įprastu domenu 😉 

  • Pėsčiųjų žygių asociacija

    PŽA antsiuvas

    Pėsčiųjų žygių asociacija įkurta 2011 metais, tai – visuomeninė ir ne pelno siekianti organizacija, kurios veikla nėra priklausoma nuo jokios politinės partijos ar religinės organizacijos.

    Pėsčiųjų žygių asociacijos tikslai:

    1. skleisti patriotines idėjas, skatinti savo krašto, istorijos pažinimą, etninę kultūrą, vienyti keliauti mėgstančius žmones, propaguoti keliavimą pėsčiomis kaip aktyvią, kultūringą ir aplinką tausojančią laisvalaikio praleidimo formą, prieinamą visiems visuomenės sluoksniams, tai sportas visiems, norintiems išbandyti save;
    2. bendradarbiauti, keistis patirtimi, dalyvauti bendruose projektuose Lietuvoje ir užsienyje su kitomis visuomeninėmis organizacijomis, žygeivių klubais ir valstybinėmis institucijomis;
    3. įstoti į Tarptautinę Žygių Lygą (IML), dalyvauti jos bei kitų valstybių-narių organizuojamose žygiuose;

    Siekdama užsibrėžtų tikslų, Pėsčiųjų žygių asociacija įgyvendina šiuos uždavinius:

    1. kartu su partneriais, organizuoja masinius nekonkurencinio pobūdžio vienos, dviejų ar daugiau dienų žygius įvairiuose Lietuvos regionuose;
    2. bendradarbiauja, keičiasi patirtimi, dalyvauja bendruose projektuose su kitomis Lietuvos ir užsienio šalių visuomeninėmis organizacijomis, žygeivių klubais, Lietuvos išeivių bendruomenėmis kitose valstybėse, valstybinėmis institucijomis;
    3. apdovanoja žygio dalyvius už įveiktą žygį medaliais bei jų simboliais, diplomais, Lietuvos žygeivių vardais, Lietuvos metų žygeivio titulu ir kt. (žygių dalyviai  padengia medalių ar jų simbolių gamybos kaštus).

    Pėsčiųjų žygių istorija pagal Tarptautinės Žygių Lygos (IML) standartą Lietuvoje prasidėjo 2001 metais su pirmuoju „Radvilų keliais“ žygiu, kuris vyko Jonavos rajone Ruklos miestelyje. Žygį pradėjo organizuoti Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos Mokomasis Pulkas.

    Pėsčiųjų žygių asociacija vienija bendraminčius, vertinančius aktyvų laisvalaikį, drąsiai priimančius naujus iššūkius, norinčius ugdyti ištvermę ir nebijančius bet kokių išbandymų.

    Žygiavimas yra:

    –         Paprasta, kasdien atliekama žmogaus fizinė veikla;
    –         Aktyvi fizinė veikla, kuria gali mėgautis tiek sveiki, tiek turintys sveikatos problemų žmonės;
    –         Aktyvi fizinė veikla, kurios metu žmogus patiria fizinį ir dvasinį poilsį;
    –         Aktyvi fizinė veikla, kuri suartina žmones tiek vietiniu, tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniais lygiais;
    –         Aktyvi fizinė veikla, kuri sudaro sąlygas žmogaus ir gamtos harmonijai.

    Mes deklaruojame, kad:
    –         Žygiavimas turi būti skatinimas kaip reguliari aktyvi fizinė veikla;
    –         Didesnis dėmesys turi būti skiriamas ne tik individualiam ar renginių metu masiniam žygiavimui vietiniu mastu, bet taip pat ir nacionaliniu bei tarptautiniu lygmenimis;
    –          Šiandien, kasdieniam mūsų gyvenimui vis labiau priklausant nuo modernių technologijų teikiamų patogumų, žygiavimas turi būti skatinimas ir puoselėjimas kaip viena svarbiausių gyvenimo būdo vertybių.

    Dalyvavimas Pėsčiųjų žygių asociacijos ir jos partnerių rengiamuose žygiuose Lietuvoje, taip pat Tarptautinės žygių lygos renginiuose  kitose pasaulio šalyse Jums suteiks galimybę:

    –         Pamatyti, susipažinti su įvairiomis pasaulio valstybėmis;
    –         Susipažinti su kitomis pasaulio kultūromis ir papročiais;
    –         Susirasti naujų arba susitikti senai matytus draugus.

    Žygiavimas – atgaiva sielai, kūnui ir mintims.
    Žygiavimas – sveika: tai grynas oras, gamta, judėjimas, individualaus ritmo, greičio, sustojimo vietų pasirinkimas.
    Žygiavimas – pažintis su kitų kraštų kultūromis ir papročiais.
    Žygiavimas – tarptautinė patirtis, pažintis su dešimtimis viso pasaulio šalių žygeivių vieno renginio metu.
    Žygiavimas – maloni patirtis, kuomet susitinki, susipažįsti su kitų šalių žygeiviais savo gimtinėje žygio metu. Tai ir galimybė parodyti savo kraštą kitų šalių žygeiviams, supažindinti su savo krašto kultūra, papročiais, tradicijomis, parodyti gražiausius savo šalies turistinius objektus ir vietas. Tai nuostabus jausmas žygio metu keliaujant bendrauti su vietiniais gyventojais, su kitų šalių žygeiviais, mėgautis žygio akimirkomis, stebėti vietinių žmonių gyvenimą renginio metu.
    Žygiavimas – geriausias būdas išmokti gerbti kitus žmones, jų kultūras, religiją, papročius ir tradicijas.
    Žygiavimas – turizmas. Visi žygiai sudaro galimybes žygeiviams tapti turistais. Žygių metu žygeiviai turi galimybę susipažinti su skirtingais vietiniais ar tarptautiniais regionais bei vietovėmis, vietinėmis ir tarptautinėmis bendruomenėmis. Žygių metu yra sudaryta galimybė reklamuoti įvairias šalis ar regionus kaip turistams įdomias ir dėmesio vertas apsilankymo vietas. Žygiai skatina vietinio krašto turizmo vystymąsi per atvykstamąjį turizmą.
    Žygiavimas – mokymasis gerbti ir tausoti savo gyvenamąją aplinką bei gamtą, nešiukšlinti.
    Žygiavimas – tai ryšių tarp žmonių puoselėjimas, naujų draugų suradimas, bendravimo skatinimas.
    Žygiavimas – mokymasis gyventi aktyvų gyvenimo būdą, įveikti sunkumus, pasiekti užsibrėžtus tikslus ir ugdyti asmenines savybes.

    Asociacijos taryba

    name

    Vidmantas Genys
    Asociacijos prezidentas

    + 370 (8) 657 61037
    vidmantas @ pza.lt

    Ilgametis Lietuvos žygeivių bendruomenės lyderis, renginių Lietuvoje ir užsienyje organizatorius.

    name

    Vytenis Genys
    Tarybos narys

    + 370 (8) 685 28357
    vytenis @ pza.lt

    Atsakingas už rėmėjus, tarptautinius ryšius ir bendradarbiavimą, narių apskaitą, renginių organizavimą.

    name

    Karolis Genys
    Tarybos narys

    + 370 (8) 606 52243
    karolis @ pza.lt

    Atsakingas už trasų paruošimą, markiravimą ir aptarnavimą.

    name

    Janina Povilionytė
    Asociacijos buhalterė

    + 370 (8) 615 35772
    janina @ pza.lt

    Regioniniai padaliniai

    name

    Nerijus Kundrotas
    Atstovas Šiaulių regionui

    + 370 (8) 657 67576
    nerijus @ pza.lt

    name

    Giedrius Geniušas
    Atstovas Vilniaus regionui

    + 370 (8) 611 45464
    giedrius @ pza.lt

    name

    Gediminas Jakavonis
    Atstovas Dzūkijos regionui

    + 370 (8) 620 42678

    name

    Gintaras Janušauskas
    Atstovas Kauno regionui

    + 370 (8) 657 55693
    gintaras @ pza.lt

    Rekvizitai

    Pėsčiųjų žygių asociacija
    Įmonės kodas: 302597910
    Adresas: Ugniagesių g. 1, Jurbarkas LT74182
    A/s.: LT62 4010 0443 0035 4974
    DNB NORD bankas

    PĖSČIŲJŲ ŽYGIŲ ASOCIACIJOS ĮSTATAI

    1 straipsnis. Bendrosios nuostatos

    1.1. Pavadinimas – Pėsčiųjų žygių asociacija, toliau vadinama Asociacija, yra ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, ne pelno siekianti organizacija, kurios veikla nėra priklausoma nuo jokios politinės partijos ar religinės organizacijos.
    1.2. Teisinė forma – asociacija. Asociacija veikia vadovaujantis Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymu, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, kitais galiojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais ir šiais įstatais.
    1.3. Asociacija laikoma įsteigta nuo jos įstatų įregistravimo momento ir yra juridinis asmuo, kuris turi savo balansą, antspaudą su pavadinimu, simboliką, atsiskaitomąją bei valiutinę sąskaitas Lietuvos Respublikoje įregistruotuose bankuose.
    1.4. Asociacija už savo prievoles atsako visu turimu turtu. Ji neatsako už savo narių prievoles, o nariai neatsako už Asociacijos Asociacija prievoles. Asociacija, padariusi žalą fiziniams ar juridiniams asmenims, privalo ją atlyginti savo turtu įstatymų nustatyta tvarka.
    1.5. Asociacija savo santykius su valstybinėmis, vyriausybinėmis kitomis organizacijomis ir fiziniais bei juridiniais asmenimis grindžia sutarčių ir susitarimų forma.
    1.6. Asociacija įstatų nustatyta tvarka gali įstoti į tarptautines organizacijas, kurių tikslai ir veikla neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymams.
    1.7. Asociacija yra paramos gavėja ir įstatymų nustatyta tvarka turi teisę gauti labdarą bei paramą.
    1.8. Asociacijos buveinė: Lietuvos Respublika, Jurbarkas, Ugniagesių g.1.
    1.9. Asociacija gali steigti savo padalinius, registruojamus ir veikiančius pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.
    1.10. Asociacijos veiklos laikotarpis yra neribotas, finansiniai metai yra nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d.

    2 straipsnis.Veiklos tikslai ir uždaviniai

    2.1. Asociacijos pagrindiniai tikslai:
    2.1.1. vienyti keliauti mėgstančius žmones, juos atstovauti bei ginti jų interesus, propaguoti keliavimą pėsčiomis kaip aktyvią, kultūringą ir aplinką tausojančią laisvalaikio praleidimo formą;
    2.1.2. tenkinti viešuosius interesus, vykdant sporto, sveiko gyvenimo įgūdžių skatinimo ir vystymo bei kitokią visuomenei naudingą veiklą Lietuvoje ir užsienyje;
    2.1.3. bendradarbiauti, keistis patirtimi, dalyvauti bendruose projektuose Lietuvoje ir užsienyje su kitomis visuomeninėmis organizacijomis, žygeivių klubais ir valstybinėmis institucijomis, siekiančiomis bendro tikslo;
    2.1.4. skatinti lietuvybę bendradarbiaujant su užsienio lietuvių bendruomenėmis;
    2.1.5. įstoti į Tarptautinę žygių asociaciją, dalyvauti jos bei kitų valstybių-narių organizuojamose žygiuose;
    2.1.6. koordinuoti Asociacijos narių veiklą, bei atstovauti jos narių interesus;
    2.1.7. įsteigia apdovanojimus už įvykdytus žygius.
    2.2. Asociacija, siekdama užsibrėžtų tikslų, įgyvendina šiuos uždavinius:
    2.2.1. organizuoja masinius nekonkurencinio pobūdžio dviejų ar daugiau dienų žygius, įvairius renginius, konferencijas, seminarus;
    2.2.2. bendradarbiauja, keičiasi patirtimi, dalyvauja bendruose projektuose Lietuvoje ir užsienyje su kitomis visuomeninėmis organizacijomis, žygeivių klubais, lietuvių išeivių bendruomenėmis kitose valstybėse, valstybinėmis institucijomis;
    2.2.3. rengia programų projektus geresniam Lietuvos Respublikos įstatymų ir ministerijų dokumentų parengimui vaikų ir jaunimo fizinio lavinimo, užimtumo klausimais įgyvendinimui, teikia pasiūlymus iškilusiems klausimams spręsti;
    2.2.4. teikia pasiūlymus organizuoti mokslinius ir praktinius seminarus ir kitus ugdymo metodinius renginius;
    2.2.5. apdovanoja žygio dalyvius už įvykdytą žygį medaliais bei jų simboliais, dalyviui apmokėjus jų gamybos išlaidas;
    2.2.6. Asociacijai įstojus į Tarptautinę žygių asociaciją apdovanoja tarptautinės žygių asociacijos apdovanojimais pagal nustatytą programą;
    2.2.7. tarpininkauja pristatant Asociacijos narius Valstybiniams bei kitiems apdovanojimams suteikti;
    2.2.8. atstovauja savo narius respublikinėse bei tarptautinėse organizacijose;
    2.2.9. gina savo narių socialinius bei kitus interesus, ugdo tarpusavio bendradarbiavimą ir solidarumą;
    2.2.10. renka informaciją žygeiviams aktualiais klausimais ir platina ją Asociacijos narių tarpe.
    2.3. Asociacijos pagrindinė veikla:
    – sportinė veikla, pramogų ir poilsio organizavimo veikla; žygių, ekspedicijų, kelionių, varžybų,
    sąskrydžių, stovyklų, kitų turistinių ir sportinių renginių organizavimas;
    – leidybinė veikla;
    – įrašytų laikmenų tiražavimas;
    – mažmeninė prekyba nespecializuotose parduotuvėse;
    – kelionėms ir žygiams pasirengti skirtų paskaitų, mokymų, treniruočių organizavimas;
    – kelionėms ir žygiams reikalingo inventoriaus nuoma;
    – trumpalaikio apgyvendinimo veikla;
    – maitinimo ir gėrimų teikimo veika;
    – sportinis ir rekreacinis švietimas, kita švietimui būdingų paslaugų veikla;
    – kraštovaizdžio tvarkymo veikla;
    – pramogų ir poilsio organizavimo veikla;
    – kelionių, ekskursijų organizavimo ir su tuo susijusi veikla;
    – taip pat kita įstatymų nedraudžiama ūkinė – komercinė veikla, kuri yra neatsiejamai susijusi su Asociacijos veiklos tikslais.

    3 straipsnis. Nariai. Jų teisės ir pareigos

    3.1. Asociacijos nariais gali būti Lietuvos Respublikos, užsienio valstybių gyventojai ir juridiniai asmenys bei nepilnamečiai per juos atstovaujančius asmenis (tėvus, globėjus), pripažįstantys Asociacijos tikslus ir uždavinius, įstatus, dalyvaujantys žygiuose ir Asociacijos veikloje, mokantys nario mokestį.
    3.2. Kiekvienas Asociacijos narys turi teisę:
    3.2.1. dalyvauti Asociacijos Konferencijose, deleguoti į jas savo atstovą (delegatą), būti deleguojamam ir išrinktam į Asociacijos valdymo organus;
    3.2.2. naudotis Asociacijos teikiamomis paslaugomis;
    3.2.3. susipažinti su asociacijos dokumentais ir gauti visą Asociacijos turimą informaciją apie jos veiklą;
    3.2.4. bet kada išstoti iš Asociacijos;
    3.2.5. kitas teisės aktuose ir Asociacijos įstatuose nustatytas teises.
    3.3. Asociacijos narys privalo:
    3.3.1. pripažinti ir laikytis šių įstatų ir kitų Lietuvos Respublikos teisės aktų;
    3.3.2. vykdyti Asociacijos Konferencijos ir valdymo organų priimtus sprendimus bei įpareigojimus;
    3.3.3. nustatyta tvarka mokėti stojamąjį bei nario mokesčius;
    3.3.4. dalyvauti Asociacijos Konferencijose asmeniškai ar per delegatus, o jei kviečiamas – Tarybos posėdžiuose;
    3.3.5. aktyviai dalyvauti Asociacijos veikloje, organizuojamose žygiuose, prisidėti organizuojant žygius;
    3.3.6. būti drausmingu žygių metu, nepažeidinėti viešosios tvarkos ir neleisti jos pažeidinėti kitiems žygeiviams ar Asociacijos nariams, saugoti gamtą, kultūros ir istorijos paveldą.

    4 straipsnis. Stojamųjų įnašų ir narių mokesčių mokėjimo tvarka.

    4.1. Stojamųjų įnašų ir nario mokesčio dydis ir mokėjimo tvarka nustatoma atskiru Asociacijos Tarybos patvirtintu sprendimu.

    5 straipsnis. Naujų narių priėmimo, narių išstojimo ir pašalinimo iš asociacijos tvarka bei sąlygos

    5.1. Naujus Asociacijos narius priima Asociacijos Taryba, gavusi raštišką asmens prašymą. Taryba gali nustatyti trijų mėnesių bandomąjį laikotarpį, kad Asociacija patikrintų ir kad pats asmuo nuspręstų ar tikrai nori būti Asociacijos nariu. Tikruoju nariu tampama Tarybai priėmus sprendimą ir sumokėjus stojamąjį nario mokestį.
    5.2. Garbės nariu gali būti asmuo, savo darbais nusipelnęs Asociacijai, taip pat asmuo, kurį pasiūlo Asociacijos Prezidentas arba Konferencija. Sprendimą dėl asmens pripažinimo garbės nariu priima Taryba. Garbės nariai yra atleidžiami nuo stojamojo ir kitų mokesčių, neturi balsavimo teisės, bei negali būti išrinktas į valdymo organus.
    5.3. Kiekvienas Asociacijos narys turi teisę bet kada išstoti iš Asociacijos, pranešant apie tai raštu Asociacijos Tarybai. Tokiu atveju stojamieji nario įnašai ir nario mokesčiai ar kitaip Asociacijai nuosavybėn perduotos lėšos ir turtas negrąžinami.
    5.4. Už įstatų pažeidimus Asociacijos nariams Taryba gali taikyti šias priemones:
    5.4.1. sustabdyti narystę Asociacijoje;
    5.4.2. neleisti naudotis Asociacijos teikiamomis paslaugomis;
    5.4.3. neleisti dalyvauti žygiuose ir kituose organizuojamuose renginiuose.
    5.4.4. pašalinti (išbraukti iš sąrašų) iš Asociacijos narių.
    5.5. Asociacijos narys gali būti pašalintas iš Asociacijos, jei:
    5.5.1. vienerius metus be pateisinamos priežasties nesumokėjo nario mokesčio;
    5.5.2. vienerius metus be pateisinamos priežasties nedalyvavo Asociacijos organizuojamuose žygiuose;
    5.5.3. nebuvo drausmingas žygio (-ių) metu, pažeidinėjo viešąją tvarką ir leido ją pažeidinėti kitiems žygeiviams ar Asociacijos nariams;
    5.5.4. nesilaiko asociacijos įstatų, nario pareigų.
    5.6. Spendimą dėl nario pašalinimo iš Asociacijos priima Taryba.
    5.7. Garbės narį gali pašalinti tik Asociacijos Konferencija.

    6 straipsnis. Struktūra.

    6.1. Asociacija įgyja civilines teises, prisiima civilines pareigas ir jas įgyvendina per savo valdymo organus, kurie sudaromi ir veikia pagal įstatymus ir Asociacijos steigimo dokumentus.
    6.2. Įstatymų ar Įstatų nustatytais atvejais Asociacija gali įgyti civilines teises ir pareigas per savo narius.
    6.3. Asociacijos struktūra:
    6.3.1. visuotinio narių susirinkimo įgalinimus turintis organas – Konferencija;
    6.3.2. vienasmenis valdymo organas – Prezidentas. Konferencijos metu gali būti priimamas sprendimas dėl viceprezidento pareigybės;
    6.3.3. kolegialus valdymo organas – Taryba;
    6.3.4. asociacijos skyriai, filialai, atstovybės.
    6.4. Už Asociacijos nario veiklą valdymo organuose jo nariui gali būti atlyginta.

    7 straipsnis. Konferencijos kompetencija

    7.1. Asociacijos aukščiausias organas yra Konferencija, turintis visus visuotinio narių susirinkimo įgalinimus. Delegavimo į Konferenciją tvarką nustato Asociacijos Taryba atskiru sprendimu.
    7.2. Asociacijos Konferencija:
    7.2.1. priima ir keičia Asociacijos įstatus;
    7.2.2. renka ir atšaukia Prezidentą.
    7.2.3. renka ir atšaukia Tarybą;
    7.2.4. skiria ir atšaukia kontrolierių;
    7.2.5. išklauso ir svarsto Tarybos ir kontrolieriaus ataskaitas;
    7.2.6. svarsto kitus Asociacijos veiklos klausimus, numato tolesnes Asociacijos veiklos kryptis;
    7.2.7. tvirtina Asociacijos metinę finansinę atskaitomybę;
    7.2.8. priima sprendimą dėl Asociacijos pertvarkymo ar pabaigos (reorganizavimo ar likvidavimo);
    7.2.9. priima sprendimą dėl kitų juridinių asmenų steigimo ar dėl tapimo kitų juridinių asmenų dalyviu, dėl stojimo į Tarptautinę žygių asociaciją ir į Lietuvos Respublikos ir tarptautines visuomenines (nevalstybines) kitas organizacijas, kurių tikslai artimi asociacijos veiklai.
    7.2.10. sprendžia kitus Asociacijų įstatyme visuotinio narių susirinkimo (Konferencijos) kompetencijai priskirtus klausimus.
    7.3. Konferencija neturi teisės pavesti kitiems Asociacijos organams spręsti visuotinio narių susirinkimo (Konferencijos) kompetencijai priklausančių klausimų.
    7.4. Konferencijoje priimti sprendimai yra privalomi Asociacijos Prezidentui, Tarybai ir visiems asociacijos nariams.

    8 straipsnis. Teisė dalyvauti Konferencijoje

    8.1. Konferencijoje dalyvauja narių skyrių (atstovybių) susirinkimuose išrinkti delegatai.
    8.2. Konferencija yra teisėta, jeigu joje dalyvauja daugiau kaip 1/2 visų išrinktų delegatų, atstovaujami narius.
    8.3. Konferencijoje dalyvaujantys delegatai registruojami Konferencijos dalyvių registravimo sąraše. Šį sąrašą pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius.
    8.4. Posėdžio vedimo tvarką (reglamentą) tvirtina Taryba.

    9 straipsnis. Konferencijos sušaukimo tvarka

    9.1. Konferencijos vietą parenka Taryba savo sprendimu.
    9.2. Eilinė konferencija šaukiama kartą metuose, per 3 (tris) mėnesius po Asociacijos finansinių metų pabaigos. Asociacijos eilinę Konferenciją šaukia, nustato jos datą ir organizuoja Asociacijos Prezidentas. Neeilinė Konferencija šaukiama Prezidento, ne mažiau kaip 1/2 Tarybos narių arba ne mažiau kaip 1/3 visų Asociacijos narių reikalavimu.
    9.3. Neeilinės Konferencijos iniciatoriai Prezidentui pateikia paraišką, kurioje turi būti nurodytos Konferencijos sušaukimo priežastys ir tikslai, pateikti pasiūlymai dėl darbotvarkės, datos ir vietos, siūlomų sprendimų projektai. Konferencija turi įvykti ne vėliau kaip per 20 dienų nuo paraiškos gavimo dienos.
    9.4. Prezidentas, Taryba, 1/3 Asociacijos narių ar įstatymų numatyta institucija, reikalaujantys sušaukti neeilinę Konferenciją, pateikia Prezidentui informaciją ir dokumentus, reikalingus pranešimui apie Konferencijos sušaukimą parengti.
    9.5. Pranešime apie Konferencijos sušaukimą turi būti nurodyta:
    9.5.1. Asociacijos pavadinimas, buveinės adresas ir kodas;
    9.5.2. Konferencijos data, laikas, ir vieta (adresas);
    9.5.3. Konferencijos darbotvarkė, delegatų atstovavimo nuo skyrių norma;
    9.5.4. Konferencijos sušaukimo iniciatorius – asociacijos organas, asmenys ar institucija, priėmusi sprendimą sušaukti Asociacijos narių Konferenciją.
    9.6. Apie Asociacijos Konferenciją pranešama: asociacijos portale arba elektroniniu paštu kiekvienam nariui arba registruotu laišku Asociacijos skyriams.
    9.7. Jeigu Konferencijoje nėra kvorumo, turi būti sušaukta pakartotinė Konferencija. Apie pakartotinę Konferenciją Asociacijos nariams, skyriams turi būti pranešta įstatuose nustatytu būdu ne vėliau kaip likus 10 dienų iki šaukiamos Konferencijos dienos. Pakartotinė Konferencija šaukiama ne anksčiau kaip praėjus 10 dienoms ir ne vėliau kaip praėjus 20 dienų nuo neįvykusios Konferencijos dienos. Pakartotinė Konferencija turi teisę priimti sprendimus neįvykusios Konferencijos darbotvarkės klausimais, nesvarbu, kiek joje dalyvauja Asociacijos narių išrinktų delegatų.

    10. Konferencijos sprendimų priėmimo tvarka

    10.1. Konferencijos metu išrenkamas susirinkimo (Konferencijos) pirmininkas ir sekretorius.
    10.2. Konferencijoje sprendžiamojo balso teisę turi visi Asociacijos nariai (delegatai). Vienas delegatas Konferencijoje turi vieną balsą.
    10.3. Balsavimas Konferencijoje paprastai yra atviras, jei kitaip nenusprendžia Konferencija.
    10.4. Konferencijos sprendimai, išskyrus Įstatų nustatytus atvejus, laikomi priimti, kai už juos gauta daugiau balsavimo metu dalyvaujančių delegatų balsų „už“ negu „prieš“ (asmenys, balsuodami susilaikę, neskaičiuojami, tai yra jie laikomi balsavimo metu nedalyvavusiais asmenimis). Sprendimas dėl įstatų pakeitimo ar papildymo, dėl Asociacijos pertvarkymo ar pabaigos (reorganizavimo ar likvidavimo) priimti reikia ne mažiau kaip 2/3 Konferencijoje dalyvaujančių delegatų balsų.

    11. Taryba

    11.1. Asociacijos bendram darbui tarp Konferencijų vadovauja Taryba.
    11.2. Tarybą renkama 5 metams Asociacijos Konferencijoje iš jos narių. Pirmoji Taryba sudaroma iš jos steigėjų.
    11.3. Tarybą sudaro 5 nariai.
    11.4. Tarybai vadovauja – Prezidentas, renkamas iš Tarybos narių.
    11.5. Tarybos posėdžius šaukia Prezidentas savo iniciatyva arba daugiau nei 1/2 Tarybos narių reikalavimu.
    11.6. Tarybos posėdis teisėtas, jei jame dalyvauja daugiau kaip pusė narių.
    11.7. Sprendimai priimami paprasta balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Asociacijos Prezidento balsas.
    11.8. Asociacijos Taryba:
    11.8.1. priima į Asociaciją narius ir juos šalina;
    11.8.2. renka Viceprezidentus iš Tarybos narių tarpo;
    11.8.3. nustato Asociacijos narių stojamųjų įnašų dydį ir narių mokesčių dydį, jų mokėjimo tvarką;
    11.8.4. nustato delegatų rinkimo tvarką;
    11.8.5. metų pradžioje sudaro ir tvirtina metinę Asociacijos veiklos programą ir biudžetą (sąmatą);
    11.8.6. suteikia ir atima Asociacijos garbės nario vardą;
    11.8.7. organizuoja viešos informacijos paskelbimą;
    11.8.8. sudaro ir teikia prezidentui tvirtinti žygių organizavimo programas, taisykles, sąmatą, nustatytus žygių starto mokesčius;
    11.8.9. priima sprendimus dėl sandorių sudarymo;
    11.8.10. priima sprendimus dėl asociacijos narių dalykinių kelionių išlaidų apmokėjimo;
    11.8.11. vykdo Asociacijos Konferencijų nutarimus, kontroliuoja kaip laikomasi įstatų.

    12 straipsnis. Tarybos nario pareigos

    12.1. Tarybos nario pareiga:
    12.1.1. kitų Asociacijos narių atžvilgiu turi veikti sąžiningai ir protingai, būti tolerantišku kitiems nariams, gerbti jų nuomonę;
    12.1.2. būti lojaliam Asociacijai ir laikytis konfidencialumo;
    12.1.3. vengti situacijos, kai jo asmeniniai interesai prieštarauja Asociacijos interesams. Apie šias aplinkybes Asociacijos tarybos narys privalo raštu pranešti Asociacijos Prezidentui;
    12.1.4. asociacijos Tarybos narys, nevykdantis arba netinkamai vykdantis pareigas, Asociacijai privalo atlyginti padarytą žalą.

    13 straipsnis. Asociacijos Prezidentas

    13.1. Asociacijos Prezidentą iš Tarybos narių renka Asociacijos Konferencija 5 metams.
    13.2. Asociacijos Prezidentas:
    13.2.1. vadovauja Tarybos veiklai, organizuoja jos darbą, vykdo Tarybos pirmininko pareigas;
    13.2.2. organizuoja ir koordinuoja visos Asociacijos veiklą pagal įstatus, organizuoja, šaukia Asociacijos narių Konferencijas;
    13.2.3. finansinių metų pradžioje tvirtina metinę veiklos programą, vykdomų žygių taisykles, programas, sąmatas, nustatytus žygių starto mokesčius bei asociacijos metinį biudžetą (sąmatą), ir pasibaigus metams – parengia finansinę atskaitomybę;
    13.2.4. be atskiro įgaliojimo atstovauja Asociacijai teisme, valstybės valdžios institucijose, banko (kredito) įstaigose, taip pat santykiuose su kitais fiziniais ir juridiniais asmenimis (trečiaisiais asmenimis);
    13.2.5. rengia ir pateikia Konferencijai Asociacijos veiklos ataskaitą;
    13.2.6. vykdo Asociacijos Konferencijų ir Tarybos nutarimus;
    13.2.7. priima į darbą ir atleidžia darbuotojus, sudaro su jais darbo sutartis, skatina juos ir skiria nuobaudas;
    13.2.8. tvarko Asociacijos turtą, veda materialinių vertybių apskaitą;
    13.2.9. pasirašo sandorius Asociacijos vardu pagal Tarybos sprendimus;
    13.2.10. disponuoja Asociacijos lėšomis, atlieka visas bankines operacijas ir pasirašo dokumentus;
    13.2.11. atlieka kitas teisės aktuose ir įstatuose nustatytas funkcijas.
    13.3. Asociacijos Prezidentui negalint eiti savo pareigų, jas eina paskirtas Tarybos narys arba viceprezidentas.

    14 straipsnis. Veiklos ataskaita

    14.1. Asociacijos Prezidentas parengia ir pateikia Konferencijai kiekvienų praėjusių finansinių metų Asociacijos veiklos ataskaitą, biudžetą, finansinę atskaitomybę.
    14.2. Veiklos ataskaita yra vieša.
    14.3. Kiekvieno fizinio ar juridinio asmens reikalavimu Asociacija turi sudaryti sąlygas Asociacijos buveinėje, portale ar kitais būdais su šia ataskaita visiems susipažinti.
    14.4. Asociacijos veiklos ataskaitoje turi būti nurodyta:
    14.4.1. informacija apie Asociacijos veiklą įgyvendinant jos įstatuose nustatytus veiklos tikslus;
    14.4.2. Asociacijos narių skaičius finansinių metų pabaigoje;
    14.4.3. Asociacijos metinė finansinė atskaitomybė;
    14.4.4. samdomų asociacijos darbuotojų skaičius finansinių metų pabaigoje.
    14.5. Asociacijos veiklos ataskaitoje gali būti ir kita informacija, kurią nustato Taryba.

    15 straipsnis. Dokumentų ir kitos informacijos apie veiklą pateikimo nariams tvarka

    15.1. Asociacijos nariui pareikalavus, Prezidentas ne vėliau, kaip per 7 dienas nuo reikalavimo gavimo dienos privalo pateikti nariui susipažinti metinės bei tarpinės finansinės atskaitomybės dokumentus, veiklos ataskaitas, Konferencijų protokolus, narių sąrašą bei kitus Asociacijos dokumentus bei suteikti kitą Asociacijos turimą informaciją.
    15.2. Dokumentai ir kita informacija apie Asociacijos veiklą jos nariams pateikiami Asociacijos buveinėje, Asociacijos organizuojamų renginių metu arba internetinėje svetainėje, o esant būtinumui gali būti viešai paskelbti bet kuriame Lietuvos dienraštyje.

    16 straipsnis. Pranešimų ir skelbimų paskelbimo tvarka, pagal kurią skelbiama vieša informacija

    16.1. Vieši skelbimai, kai to reikalaujama pagal Lietuvos Respublikos Civilinį kodeksą ir kitus teisės aktus, skelbiami dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir asociacijos internetinėje svetainėje (portale).
    16.2. Kiti vieši skelbimai ir Asociacijos pranešimai gali būti skelbiami Asociacijos buveinės vietos laikraštyje ar asociacijos internetinėje svetainėje ar kitais įstatuose nustatytais būdais.

    17 straipsnis. Skyrių, filialų ir atstovybių steigimo bei jų veiklos nutraukimo tvarka

    17.1. Sprendimą dėl Asociacijos skyrių, filialo ar atstovybės steigimo bei jų veiklos nutraukimo gali priimti Taryba. Jų nuostatus tvirtina Prezidentas. Išrinkti skyrių pirmininkai savo pareigas pradeda eiti po jų kandidatūrų patvirtinimo Taryboje.
    17.2. Asociacijos skyrius, filialo ar atstovybės steigiamos, jų veikla nutraukiama Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso, kitų teisės aktų ir šių įstatų nustatyta tvarka.
    17.3. Skyrių, filialų ir atstovybių, kurių veikla buvo nutraukta, turtas ir lėšos atitenka Asociacijai.

    18 straipsnis. Įstatų keitimo tvarka

    18.1. Sprendimą dėl Asociacijos įstatų keitimo gali priimti tik Konferencija ne mažiau kaip 2/3 dalyvaujančių delegatų balsų dauguma.
    18.2. Asociacijos pakeistus įstatus pasirašo Asociacijos Prezidentas arba Konferencijos įgaliotas asmuo.
    18.3. Įstatų pakeitimai įsigalioja nuo jų įregistravimo juridinių asmenų registre. Kartu su įstatų pakeitimais Asociacija juridinių asmenų registrui turi pateikti visą pakeistų įstatų tekstą (naują redakciją).

    19 straipsnis. Turto, lėšų ir pajamų naudojimo tvarka

    19.1. Asociacijos lėšas sudaro:
    19.1.1. metinis nario mokestis;
    19.1.2. fizinių asmenų, labdaros organizacijų ir labdaros fondų dovanotos lėšos;
    19.1.3. lėšos gautos kaip parama pagal Labdaros ir paramos įstatymą;
    19.1.4. nevalstybinių organizacijų, tarptautinių visuomeninių organizacijų dovanotos lėšos;
    19.1.5. kredito įstaigų palūkanos už saugomas asociacijos lėšas;
    19.1.6. skolinto kapitalo lėšos;
    19.1.7. kitos teisėtai gautos lėšos;
    19.1.8. materialinės vertybės įgytos už asociacijos lėšas.
    19.2. Asociacijai leidžiama nuosavybės ar bet kokiomis kitomis teisėmis valdomą turtą ir lėšas perleisti, užtikrinti juo prievolių įvykdymą ar kitaip apriboti savo valdymo, naudojimo ir disponavimo teises į jį tik tuo atveju, kai tuo siekiama įgyvendinti Asociacijos įstatuose nustatytus veiklos tikslus.
    19.3. Asociacijai draudžiama:
    19.3.1. neatlygintinai perduoti Asociacijos turtą nuosavybėn Asociacijos nariui, valdymo ir kolegialių organų nariui, Asociacijoje darbo sutarties pagrindu dirbančiam asmeniui ar su jais susijusiam asmeniui, ar trečiajam asmeniui, išskyrus labdaros ar paramos tikslus, nustatytus įstatuose pagal Labdaros ir paramos įstatymą;
    19.3.2. mokėti Asociacijos steigėjui ar nariui išmokas iš pelno dalies ar perduoti likviduojamos Asociacijos turto dalį, viršijančią stojamąjį nario įnašą ar mokestį;
    19.3.3. Asociacijos turtą ir lėšas, įskaitant pelną, jokia forma, išskyrus labdarą ir paramą pagal Labdaros ir paramos įstatymą, skirstyti Asociacijos ir jos tarybos nariams, Asociacijoje darbo sutarties pagrindu dirbantiems asmenims, išskyrus atvejus, kai yra mokamas darbo užmokestis, kitos su darbo teisiniais santykiais susijusios išmokos ir kai autorinės sutarties pagrindu mokamas autorinis atlyginimas, atlyginama už suteiktas paslaugas ar parduotas prekes;
    19.3.4. suteikti paskolas, įkeisti Asociacijos turtą (išskyrus atvejus, kai turtas įkeičiamas Asociacijos prievolėms užtikrinti), garantuoti, laiduoti ar kitaip užtikrinti kitų asmenų prievolių įvykdymą. Ši nuostata netaikoma, kai skolinamasi iš kredito įstaigų ir kai Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys arba Lietuvos Respublikos įstatymai ar jų pagrindu priimti kiti teisės aktai numato kitaip;
    19.3.5. skolintis pinigų iš Asociacijos nario ar su juo susijusio asmens ir mokėti palūkanas. Ši nuostata netaikoma, kai skolinamasi iš kredito įstaigų;
    19.3.6. skolintis iš kitų asmenų, mokant neprotingai dideles palūkanas;
    19.3.7. pirkti prekes ir paslaugas už akivaizdžiai per didelę kainą, išskyrus atvejus, kai tokiu būdu yra suteikiama labdara asmeniui, kuris pagal Labdaros ir paramos įstatymą yra labdaros gavėjas;
    19.3.8. parduoti Asociacijos turtą už akivaizdžiai per mažą kainą, išskyrus atvejus, kai tokiu būdu yra suteikiama labdara asmeniui, kuris pagal Labdaros ir paramos įstatymą yra labdaros gavėjas;
    19.3.9. steigti juridinį asmenį, kurio civilinė atsakomybė už juridinio asmens prievoles yra neribota, arba būti jo dalyviu.
    19.4. Asociacija pinigus, gautus kaip paramą, taip pat kitus negrąžintinai gautus pinigus ir kitą turtą naudoja juos davusio asmens nurodytiems tikslams, jeigu asmuo tokius tikslus nurodė. Asociacija šiuos gautus pinigus privalo laikyti atskiroje sąskaitoje, taip pat sudaryti išlaidų sąmatą, jei tai numatyta teisės aktuose arba pinigus davęs asmuo to reikalauja. Asociacija negali priimti pinigų ar kito turto, jei duodantis asmuo nurodo juos naudoti kitiems, negu Asociacijos įstatuose yra nustatyta, tikslams.
    19.5. Asociacijos steigimo išlaidos gali būti įskaitomos kaip nario metinis mokestis.

    20 straipsnis. Veiklos kontrolė

    20.1. Asociacijos finansinės-ūkinės veiklos kontrolę atlieka kontrolierius.
    20.2. Kontrolierių renka Asociacijos Konferencija 5 metams.
    20.3. Kontrolieriumi negali būti Tarybos narys.
    20.4. Asociacijos valdymo organai privalo pateikti kontrolieriui jo reikalaujamus finansinius ir buhalterinius dokumentus.
    20.5. Kontrolieriaus funkcijos:
    20.5.1. ne rečiau kaip kartą per metus atlieka Asociacijos ūkinės-finansinės veiklos reviziją;
    20.5.2. teikia ataskaitą Asociacijos Konferencijai;
    20.5.3. Konferencijos pavedimu atlieka bet kokius Asociacijos veiklos patikrinimus.

    21 straipsnis. Pertvarkymas ir likvidavimas

    21.1. Asociacija pertvarkoma, pasibaigia (reorganizuojama ar likviduojama) Civilinio kodekso nustatyta tvarka.
    21.2. Vienu metu Asociacija negali būti ir reorganizuojama, ir pertvarkoma.
    21.3. Jeigu Asociacijoje liko mažiau negu trys nariai, per trisdešimt dienų apie tokį narių sumažėjimą Asociacija turi pranešti juridinių asmenų registrui Juridinių asmenų registro nuostatų nustatyta tvarka.
    21.4. Likęs Asociacijos turtas ir lėšos, įstatymų nustatyta tvarka patenkinus visus kreditorių reikalavimus ir Asociacijos narių reikalavimus dėl Asociacijos turto dalies, neviršijančios nario stojamojo įnašo ar mokesčio, iki Asociacijos išregistravimo iš juridinių asmenų registro perduodami kitam ar kitiems viešiesiems juridiniams asmenims, kuriuos nustato visuotinis narių susirinkimas (Konferencija) ar teismas, priėmę sprendimą likviduoti Asociaciją.
    21.5. Asociacijos likvidatorius privalo:
    21.5.1. viešai paskelbti viename iš Lietuvos dienraščių apie Asociacijos likvidavimą ir pateikti juridinių asmenų registrui dokumentus, patvirtinančius sprendimą likviduoti Asociaciją bei savo duomenis;
    21.5.2. sudaryti likvidavimo laikotarpio pradžios balansą;
    21.5.3. perduoti likusį Asociacijos turtą Asociacijų įstatymo nustatyta tvarka;
    21.5.4. sudaryti Asociacijos likvidavimo aktą. Asociacijos likvidavimo akte aprašoma likvidavimo eiga ir patvirtinama, kad atlikti visi su likvidavimu susiję veiksmai;
    21.5.5. perduoti dokumentus saugoti Archyvų įstatymo nustatyta tvarka;
    21.5.6. pateikti juridinių asmenų registro tvarkytojui asociacijos likvidavimo aktą ir kitus dokumentus, reikalingus Asociacijai išregistruoti.

    22 straipsnis. Baigiamosios nuostatos.

    22. Kiti įstatuose neaptarti Asociacijos veiklos ir valdymo klausimai sprendžiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos asociacijos įstatymu ir kitais teisės aktais.

    2011 m. vasario mėn. 16 d.,
    susirinkimo įgaliotas asmuo:
    Vidmantas Genys: _________ parašas


    NARYSTĖ PĖSČIŲJŲ ŽYGIŲ ASOCIACIJOJE

    Žygių fanai, bičiuliai!

    Džiugu, kad pėsčiųjų žygių Lietyvoje ir užsienyje Idėja per eilę metų subūrė labai daug bendraminčių – vien bendruomenė FaceBook`e šiai dienai vienija jau virš 3600 narių! Dabar, oficialiai įkūrus Pėsčiųjų žygių asociaciją kviečiame tapti Tikraisiais jos nariais, taip pabrėžiant savo paramą ir atsidavimą šiai veiklai ir įgyjant teisę pasinaudoti narystės suteikiamomis privilegijomis, kaip pvz.: žygeivio ID kortelė, su kuria ateityje bus supaprastinta registracija į renginius ir apskaita jų metu, atributika (marškinėliai, lipdukai ir kt.) pabrėžianti propaguojamą gyvenimo būdą, nemokamas dalyvavaimas Asociacijos renginiuose Lietuvoje, speciali kaina (nuolaidos) vykstant į tarptautinius žygius, keliones ir t.t. 😉

    Bet pirmiausia galvokime ne apie kas mums gali ką duoti, o ką mes patsy galiem duoti bendram Tikslui 😉 Savalaikis narystės mokesčio mokėjimas – viena iš paramos deklaruojamoms vertybėms ir veiklai formų. Asociacijos taryba aukoja labai duag laiko, pastangų, asmeninių lėšų tam, kad būtų suorganizuoti ir sėkmingai vyktų tokie šaunūs renginiai. Startiniai dalyvio mokesčiai niekada neatperka tų sanaudų, todėl mums aktuali bet kokia parama, tame tarpe – narių įmokos.

    Jei Jums patinka aktyvus ir sveikas gyvenimo būdas. Jeigu Jums patinka keliauti, tausojant gamtą, būti jos dalimi, suprasti, kad gamtos resursai yra saugotini ir išsenkantys. Jeigu Jūs norite susirasti naujų draugų, bendraminčių, susitikti ir gerai praleisti laiką su seniai matytais pažįstamais. Jeigu norite prisidėti puoselėjant lietuvių liaudies kultūrą, meną, istoriją, tradicijas ir tautiškumą. Visa tai mes galime puoselėti kartu!!! Pėsčiųjų žygių asociacija – nevyriausybinė, nepelno siekianti visuomeninė bendraminčių organizacija.

    Norint tapti tikraisiais Asociacijso nariais, pirmiausia perskaitykite Pėsčiųjų žygių asociacijos įstatų 3; 4; 5 straipsnius, kuriuose rašoma apie įstojimą į Pėsčiųjų žygių asociacijos narius, veiklą, išstojimą ar pašalinimą, kitas sąlygas ir apribojimus. Jeigu Jums priimtinos visos įstatuose numatytos sąlygos, stojimo bei nario mokestis tada rašykite prašymą: išsisaugokite (dokumento ruošinio formatas: PDF), atsispausdinkite ir užpildykite prašymo formą / anketą (visus laukelius, neskaitant registracijos numerio, einančio po žodžio „Prašymas”, užpildyti būtina!), bei atsiųskite pasirašytą originalą mums adresu: Pėsčiųjų žygių asociacija , Ugniagesių g. 1, Jurbarkas LT-74182, arba kitaip perduodate Asociacijos tarybai, regioninių padalinių vadovams regioninių įskaitinių žygių metu. Tam, kad pagreitinti narystės duomenų tvarkymą, nuskenuotą anketą el. formatu (pvz. PDF) galite išsiųsti el. paštu: zygiai@keliaukime.lt. Dainiui taip pat siųskite skenuotą fotografiją reikalingą nario ID kortelės gamybai (bent 800×600 px), pranešimus apie kontaktinių duomenų pasikeitimą ir pan. 😉

    Apie Jūsų gautą prašymą ir Pėsčiųjų žygių asociacijos Tarybos sprendimą informuosime Jūsų nurodytu elektroniniu paštu arba telefonu.

    Bendrinė informacija, naujienos, skelbimai ir toliau bus perduodama tinklapyje PesciujuZygiai.lt, bei FaceBook uždaroje Asociacijos narių grupėje. Išimtiniais atvejais – el. paštu arba telefonu.

    Tarybos nustatytas stojamasis Pėsčiųjų žygių asociacijos mokestis 2012 metais yra 100 lt. Į stojamąjį mokestį įskaičiuota: asociacijos nario tapatybės / žygeivio kortelė (ID), marškinėliai ir kiti skiriamieji atributai. Kasmetinis (mokamas nuo antrų narystės metų) nario mokestis, mokamas iki einamųjų metų gegužės mėn. 1 dienos, yra 100 lt. Nuo antrųjų narystės Asociacijoje metų nariai atleidžiami nuo dalyvio mokesčio šiuoe renginiuose: eXtreme 2 x 100 km, Lietuvos žygeivių festivalis 😉

    Kaip bus naudojamos nario mokesčio lėšos, galima susipažinti asociacijos Tarybos priimtuose sprendimuose, įstatų ir įstatymų numatytuose reikalavimuose.

    Pagarbiai
    Pėsčiųjų žygių asociacijos taryba

  • Lietuvos žygeivio pasas

    Nuo 2012 metų pradžios visi pėsčiųjų žygiai Lietuvoje, organizuojami Pėsčiųjų žygių asociacijos arba jos partnerių, apjungti į vieningą apskaitos sistemą – dalyviams, sėkmingai įveikusiems pasirinktą atstumą bet kuriame įskaitiniame pėsčiųjų žygyje ne tik, kad įteikiamas to žygio apdovanojimas (medalis, diplomas), bet ir įdedamas specialus spaudas į Lietuvos žygeivio pasą (LŽP), patvirtinantis kokiame žygyje dalyvauta, kada, kiek įskaitinių km nueitą:

    LŽP gali įsigyti bet kas, bet kurio įskaitinio renginio metu. LŽP kaina: 10 lt. Dėmesio: spaudai į LŽP dedami tik chronologinės eilės tvarka, tad jei pamirštate kažkuriame renginyje atsižymėti savo pasą, vėliau sekančiame įsidedade naują spaudą, ankstesnis, praleistas jau nebegalės būti įdėtas po jo! Užpildžius pasą spaudais, išduodamas naujas LŽP, kurio pirmame puslapyje įdedamas bendrinis įskaitytų km spaudas ir vėl renkami nauji spaudai, o senasis lieka kaip suvenyras, prisiminti kur, kada dalyvavote 😉

    Pėsčiųjų žygių asociacija vykdo bendrą įskaitinių žygių kilometrų apskaitą ir kartą metuose, Lietuvos žygeivių festivalio metu (pirmąjį rugpjūčio savaitgalį), pagerbia ir apdovanoja žygeivio vardo sertifikatais, bei dovanomis, aktyviausius žygeivius, pagal surinktų ir patvirtintų įskaitinių km sumą:

    1000+ km „Varinis Lietuvos žygeivis”
    2500+ km „Bronzinis Lietuvos žygeivis”
    4000+ km „Sidabrinis Lietuvos žygeivis”
    6000+ km „Auksinis Lietuvos žygeivis”
    8000+ km „Lietuvos žygeivis – meistras”
    12000+ km „Lietuvos žygeivis – veteranas”

    Dėmesio: visi įskaitiniai žygiai („Radvilų keliais”, „Klaipėdos sukilėlių takais”, „Partizanų takais”, „Lietuvos žygeivių festivalis”, „eXtreme”), įvykdyti iki 2012 metų užskaitomi atsivežus į Žygeivių festivalį juos patvirtinančius diplomus, susumuojant bendrą kilometražą ir įdedant specialų bendros sumos spaudą į pirmą LŽP puslapį! Tad senieji žygeiviai nepatingėkite susiskaičiuoti diplomų kilometražo, pasitvirtinkete jį ir būsite įvertinti 😉

    Žygeiviai, turintys daugiausiai įskaitinių kilometrų Lietuvoje, skelbiami: PesciujuZygiai.lt/garbes-pakyla/

  • Žygeivių festivalis: apdovanojimai

    Žygeivių festivalio apdovanojimų sistema:

    Distancija: /
    Metai (kartai):
    2 x 40 / 30 / 20 km
    arba 1×40 km
    1 x 30 / 20 / 10 km
    arba 2×10 km 
    1-as kartas

    Varinis medalis, medalio liudijimas,
    diplomas, spaudas į pasą.

    Diplomas, spaudas į pasą.
    2-4-as kartas

    Varinė juostelė „Jurbarkas”,
    diplomas, spaudas į pasą.

    Diplomas, spaudas į pasą.
    5-as kartas

    Sidabrinis medalis, medalio liudijimas,
    diplomas, spaudas į pasą.

    Diplomas, spaudas į pasą.
    6-9-as kartas

    Sidabrinė juostelė „Jurbarkas”,
    diplomas, spaudas į pasą.

    Diplomas, spaudas į pasą.
    10-as kartas

    Auksinis medalis, medalio liudijimas,
    diplomas, spaudas į pasą.

    Diplomas, spaudas į pasą.

    PASTABOS:
    – žygeiviams kuriems virš 70 metų, apdovanojimai už 1×10 ar 2×10 km galimi kaip pagal ±20 km, ±30 km, ±40 km (pagal TŽL/IML reikalavimus);
    – juostelę „Jurbarkas” galima įsigyti ir pirmaisiais dalyvavimo metais, bet už papildomus 10 lt. Nuo antro karto įteikiama nemokamai.


    Žygeivių festivalio apdovanojimų – medalių PROJEKTAS! Bus pakeitimų 😉

    Pristatome Pėsčiųjų žygių asociacijos įsteigtus medalius, kuriais apdovanojami tradicinio žygio „Lietuvos žygeivių festivalis” dalyviai, sėkmingai įveikę bent 40 km distanciją (1 x 40 arba 2 dienos po 20, 30 ar 40 km). Skirtingas medalis įteikiamas kas 5-is žygius. Įvykdžius tarkim 3-ią ar 12-ą žygį dalyviui iteikiamas tik diplomas ir kilometražas įskaitomas specialiu spaudu Lietuvos žygeivio pase.

    Varinis apvalus
    Lietuvos žygeivio medalis
    su žalia juostele
    Įteikiamas už 1-ą sėkmingą žygį
    Sidabrinis apvalus
    Lietuvos žygeivio medalis
    su žalia juostele
    Įteikiamas už 5-ą sėkmingą žygį
    Auksinis apvalus
    Lietuvos žygeivio medalis
    su žalia juostele
    Įteikiamas už 10-ą sėkmingą žygį

    Visiems Festivalio dalyviams, nepriklausomai nuo įveikto kilometražo, įteikiamas diplomas:


    Taip pat kartą metuose, Lietuvos žygeivių festivalio metu, pagerbiami ir apdovanojami aktyviausi Lietuvos žygeiviaiLietuvos žygeivio pasuose įskaičius atitinkamą pėsčiųjų žygių kilometražą jiems suteikiamas žygeivio vardas (titulas) ir sertifikatas, įteikiamas specialus medalio laikiklis:

     „Varinis Lietuvos žygeivis”
    1000+ km
    „Bronzinis Lietuvos žygeivis”
    2500+ km
    „Sidabrinis Lietuvos žygeivis”
    4000+ km
     „Auksinis Lietuvos žygeivis”
    6000+ km
     „Lietuvos žygeivis – meistras”
    8000+ km
     „Lietuvos žygeivis – veteranas”
    12000+ km

  • Kelionės į renginius užsienyje

    Pėsčiųjų žygių asociacija organizuoja ne tik pėsčiųjų žygius Lietuvoje, bet ir keliones, dalyvavimą IML žygiuose užsienyje. Į šias keliones vykstame bent 2 kartus metuose, vis į kitą šalį. Paprastai susirenka 45-90 žygeivių, vykstame 1-2 autobusais, gyvename kempinguose ar suteiktose patalpose, pvz. mokyklų sporto salėse. Visada kelionės būna praturtinamos ir pažintinėmis ekskursijomis įvairiose Europos miestuose. Bet svarbiausia – tai aukštos dvasio žmonės, kurie vyksta į šias keliones, kurie neša Lietuvos vėliavas, įvairią atributiką, dainuoja dainas, daug bendrauja ir visaip kaip kitaip skleidžią tą mūsų pozityvą 😉

    Tarptautiniai žygeiviai

    Artimiausios kelionės, į kurias galite prisijungti ir Jūs:

    2013 gegužės 6-14 d. – Organizuojama žygeivių kelionė į tarptautinį IML žygį „Randonnee 4 jours en Chantonnay”, Vendee, Prancūzijoje.

  • Dažniausiai užduodami klausimai

    Sveiki! Čia pabandysime pasidalinti per daugybę metų sukaupta patirtimi, glaustai atsakyti į tipinius, dažniausiai pasitaikančius klausimus.

    OnLine registracija

    Kada vyks artimiausias žygis?
    Kaip bebūtų keista, nes tokia informacija atkartota daugelyje vietų tiek šiame tinklapyje, tiek FaceBook`e, tiek reklamuojama kitur, bet vis tiek pasitaiko tokių klausimų, kad „neradau kur pasiskaityti”, „per vėlai sužinojau apie žygį” ir pan. 🙂 Tad pakartosiu dar kartą: tik užėjus į Pėsčiųjų žygių asociacijos informacinį tinklapį PesciujuZygiai.lt, jau tituliniame lape, viduryje yra laikmačiai nurodantys kiek dienų liko iki artimiausio įskaitinio žygio. Paspaudus ant dominančio renginio pavadinimo, patenkama į konkretaus žygio aprašymą, pristatymą. Ta pati informacija pasiekiama per viršutinį navigacijos meniu punktą „Žygiai Lietuvoje”. Taip pat yra atskiras puslapis „Renginių kalendorius„, kuriame galite susipažinti ne tik su artimaiusių žygių datomis, bet ir numatomomis jų organizavimo datomis eilei metų į priekį! Galiausiai kiekvienas žygis turi savo atskirą „Renginio puslpaį” (event) socialinėje platformoje FaceBook, kur pateikiama su konkrečiu renginiu susijusi informacija, vyksta diskusijos, žmonės kooperuojasi į komandas ir ekipažus ir t.t. Pastaba: pasižymėjimas FB renginyje, kad „dalyvausiu” nėra tolygus registracijai į renginį. Bet šaunu, kad/jei pasižymite ir ten – mes geriau galime prognozuoti apytikrį dalyvių skaičių, žygeiviai gali matyti, susipažinti, pabendrauti su kitais žygeiviais ir t.t.

    Kur, kaip, iki kada registruotis?
    Į pagrindinius metinius PŽA renginius – ištvermės žygį „eXtreme 2 x 100 km” ir „Lietuvos žygeivių festivalį” registracijos vyksta šiame puslapyje, per automatizuotą registracijų administravimo sistemą, kuri vis tobulinama ir netolimoje ateityje apims tokias galimybes, kaip momentinį dalyvio kortelių sugeneravimą ir atsispausdinimą, greitą galutinę registraciją atvykus į renginio vietą ir t.t.
    Į Asociacijos partnerių organizuojamus renginius registracijos vykdomos netiesioginiu būdu – el. paštu, telefonu, faksu ir pan. Kontaktai ir registracijos būdas nurodomas konkretaus renginio programoje ar taisyklėse.
    Tipiškai išankstinės registracijos internetu ir kitais, netiesioginiais, būdais nutraukiamos likus ~4-7 dienoms iki renginio! Toks laiko tarpas reikalingas galutiniam pavedimų gavimui ir duomenų sutikslinimui. Jei nespėjote užsiregistruoti internetu – tai galite padaryti atvyke į renginį, bet supraskite, kad tai užtruks ilgiau, susidarys eilės, vėlavimai, tad prašome to vengti.

    Dalyvio mokestis
    Registruojantis į žygius mūsų tinklapyje, užpildžius dalyvio anketą ir patvirtinus registraciją, Jums bus pateikti dalyvio mokesčio pavedimui atlikti reikalingi rekvizitai. Prašome nedelsti su starto mokesčio pavedimu – tik pagal konkrečiai gautus apmokėjimus mes patvirtiname registracijas ir planuojame apdovanojimų, atributikos užsakymus! Tad jei užsiregistruoja tarkim 400, o perveda 200 dalyvių, tikėtina, kad visko ir bus paruošta 200 ir jei renginio dieną atvyks 400, tuomet mūsų nekaltinkite jei pritruks, teks laukti medalių nukaldinimo ar net diplomų ir t.t.
    Registruojantis į organizacinių partnerių rengiamus žygius, apmokėjimo sąlygos nurodomos tų renginių aprašymuose, programoje ar taisyklėse.

    Ar galiu sumokėti vietoje?
    Jei nespėjote užsiregistruoti internetu, bet paskutinėmis dienomis apsispresite dalyvauti renginyje, tuomet taip, galite atvykti ir be registracijos ir be apmokėjimo – niekas Jūsų tikrai neišvarys 🙂 Bet kaip minėta ankstesniame įraše, gali nutikti taip, kad tam tikros atributikos papildomo pagaminimo ir išdalinimo gali tekti palaukti po renginio. Mes neturime toli gražu tokių galimybių, kad „va-bank” užsakyti tarkim 500 medalių už 15000 lt ir laukti, tikėtis, kad žmonės atvažiuos. Ir tai liečia ne tik medalių gamybą, bet ir diplomus, sertifikatus, tiesiog gyvenamosios vietos poreikio planavimą ir daugybę kitų organizacinių klausimų, nes jie visi remiasi į finansus. Todėl dar ir dar kartą prašome Jūsų supratimo ir palaikymo, registruojantis ir pervedant iš anksto, konkretesniam renginio planavimui.


    Atvykimas į renginius

    Neturiu draugų / mašinos...
    Vienas iš keistesnių girdimų pasiteisinimų, kodėl kas nors nesiryžta sudalyvauti pirmą kartą kuriame nors renginyje, būna „nieko nepažįstu, nenoriu važiuoti vienas/-a, neturiu su kuo”… Heh 🙂 Tai BŪTENT Jums ir reikia išsiruošti ir sudalyvauti mūsų renginiuose, nes čia – puiki atmosfera, naujos geros pažintys ir gerai praleistas laikas granatuojami besąlygiškai 😉 Jei niekur nedalyvausite tai taip ir nebus tų draugų su kuo kažkur vykti kartu. O tie kas pabando, padalyvauja, tipiškai susidraugauja, susiranda daug bendraminčių su kuriais pradeda nuolat kartu dalyvauti tokiuose renginiuose ir kitur.
    Kita „problema” – neturite automobilio? – Ateikite pėsti! Juk pėsčiųjų žygių asociacija! 🙂 O jei be juokų, tai tame tikrai nėra jokios problemos, juk kažkas tikrai turi, tereikia nepabijoti paklausti, tarkim renginio FB puslapyje ar forume, kam pakeliui, kas priimtu kartu į ekipažą. Juk taip dar geriau – važiuodami labaiu užpildytais automobiliais mažiau teršiame mylimą gamtą, prisidedame prie kuro išlaidų padengimo savininkui, galų gale susipažįstame ir susidraugaujame jau iki renginio 😉

    Nuosavas automobilis
    Atvykstantiems nuosavais automobiliais renginio programoje būna nurodomas konkretus adresas, kur vyks galutinė registracija / startai, arba duodamos koordinatės, jei renginys „nepririštas” prie kokio aiškaus, stacionaraus ir lengvai randamo objekto.
    Renginio vietą pagal adresą ar koordinates susirasti jums padės: Maps.google.com arba Maps.lt

    Viešasis transportas
    Jei neturite automobilio ir nenorite ar nerandate (tikrai?!) su kuo atvykti kartu, tai vis tiek ne pretekstas neatvykti 🙂 Negyvename Kongo respublikoje ar Sibire, kad būtų problemų su susisiekimu. Autobuso bilietų iš savo gyvenamosios vietos į renginio vietą galite pasiieškoti čia: AutobusuBilietai.lt, traukinio čia: LitRail.lt. Nepamirškite, kad vežėjai taiko įvairias nuolaidas jaunimui ir/ar grupėms, pasiteiraukite jų 😉

    Pakeleiviai
    Jei į žygio vietą vykstate nuosavu automobiliu / autobusiuku ir turite bent vieną ar kelias laisvas vietas, būtinai apie tai pasiskelbkite renginio FB puslapyje! Taip padėsite kažkam, neturintiems „ratų” patogiai atvykti į renginį, susipažinsite su kitais žygeiviais dar iki žygio ir net sutaupysite kelionės išlaidų, nes pakeleiviai mielai už paslaugą atsidėkos „prisimesdami” ant kuro 😉


    Apgyvendinimas

    Kur gyvensime žygio metu?
    Dažniausiai – lauko stovykloje, bet būna ir kiti variantai – mokyklos salėje ar kitose patalpose, be nakvynės, kiti variantai. Konkretūs apgyvendinimo variantai nurodomi kiekvieno renginio programoje, todėl pasigilinkite į ją!

    Lauko stovykla
    Kainuoja pigiausiai (5-10 lt, mokama atvykus, grynais) arba nemokamai. Organizatoriai stengiasi parūpinti būtiniausius patogumus – tualetus, vandenį, elektrą, bet tai ne taisyklė ir kiekviename renginyje gali skirtis sąlygos. Jums reikia pasiimti miegmaišį, miegojimo kilimėlį ir palapinę ant kelių draugų. Jei tik turite galimybių ir noro, galite paisimti ir kažko daugiau – lauko kėdes, gultus, skėčius, patiesalus ir t.t. Šaldytuvo, mikrobanginės ir elektrinio šildytuvo imti nebūtina – elektros greičiausiai neturėsite 🙂 O be juoku, tai patartina pasiimti repelentų nuo uodų, žibintuvėlius, galbūt mažą maisto viryklę, puodų ir įrankių komplektą. Ar bus leidžiama kurianti atvira ugnį – nurodoma konkretaus renginio programoje ar taisyklėse, arba galite pasitikslinti pas organizatorius atskirai 😉

    Salė / kitos patalpos
    Organizuojant kai kuriuos žygius yra galimybės apgyvendinti nemažą kiekį žygeivių stacionariuose patalpose, tokiose kaip mokyklų sporto salės, kareivinės ar pan. Šiuo atveju Jums tereikia pasiimti miegmaišį ir miegojimo kilimėlį. Ar bus galimybė naudotis dušais, elektra – nurodoma kiekvieno konkretaus renginio programoje ar taisyklėse.

    Kiti variantai
    O čia jau tik nuo Jūsų fantazijso priklauso, nes jie gali varijuoti nuo nemiegojimo (kas nerekomenduojama 🙂 ar miegojimo savo automobilyje iki viešbučio kambario nuomos. Optimalus vidurkis – galimybė už sąlyginai mažą kainą apsigyventi kažkur netoli renginio vietos esančiose kaimo turizmo sodybose. O galbūt mieste ar regione, kur vyksta žygis turite giminių ar draugų kurie gali Jus „priglausti” keletui naktų? 😉 Juk tereikia nepatingėti pasidomėti, pasikalbėti su pažįstamais, paGoogle`inti 🙂


    Ką pasiimti į žygį

    Apranga ir avalynė žygiams
    Čia nėra ir būti nelabai gali universalių patarimų, nes kas tinka vienam, kitam gali net labai netikti. Bet esminiai principai būtų tokie: žygiams rinkitės pakankamai laisvą aprangą (geriau treningą o ne džinsus ir pan.) pagal sezoną. Jei žygis vyksta vasarą – per daug neapsinuoginkite, šortai ir marškinėliai (ar dar blogiau – be jų) nėra pati geriausia išeitis, nes kuo didesnis saulės veikiamas kūno plotas, tuo labiau dehidratuojate, jaučiate karštį ir pavargstate. Jei pėsčiųjų žygis vyksta rudenį ar pavasarį, pasiimkite kažką neperlyjamo / neperpučiamo. Žiemą ar šiaip vėsesniu oru dalyvaujant žygyje patarimas būtu neapsirengti per daug – negerai jei Jūs aktyviai eidami prakaituojate! Tuomet sustojus lengva būti perpūstam, persišaldyti. Geriau rengtis mažiau, einant net šiek tiek šalti, todėl judėti sparčiau, o kažką šiltesnio neštis kuprinaitėje ir tik sustojus, kad ir labai trumpo poilsio, iškart apsirengti 😉
    Esminiai principai dėl žygio batų – jie turi būti geri ir… pakankamai dėvėti. T.y. niekada neverta, jei domitės pėsčiųjų žygiais, taupyti avalynės sąskaita, nes nuo jos nemaža dalimi priklauso visa Jūsų žygiavimo patirtis ir sėkmė. Batai turėtu būti su amortizuojančiais padais (Vibram), su kulną apgaubiančiu auliuku (apsaugo nuo patempimų, sužeidimų) ir svarbiausia – pranešioti. T.y. niekada, niekada nepirkite žygiui avalynės prieš kelias dienas ar net kelias savaites. Ilgiems pėsčiųjų žygiams nėra nieko geriau, kaip ilgą laiką, gal net kelis metus, nešioti batai, kurie puikiai prisitaikę prie kojos ir koja prie jų!

    Būtini daiktai į žygį
    Privalomi daiktai, nepriklausomai nuo to ar tai dieninis ar naktinis, vasaros ar žiemos pėsčiųjų žygis, būtų šie: atšvaitinė liemenė ar kitokie atšvaitai, žibintuvėlis, gertuvė (ar „CamelBak`as”) su vandeniu, kažkiek grynų pinigų ir mobilus telefonas. Nesvarbu, jei tai nenurodyta konkretaus žygio taisyklėse, ar nurodyta kitaip, nepinai! Šie visi daiktai būtini Jūsų pačių saugumui užtikrinti, todėl tai – ne derybų objektas! Maža kas kam kur gali nutikti – pasimesite, užtruksite iki sutemu, sveikata sušlubuos ir pan.
    Mažiau būtini, bet rekomenduotini daiktai galėtu būti šie: nedidelė (8-20 ltr) kuprinaitė įsidėti atsarginėms kojinėms, aprangai kažkokiai, šokoladiniams batonėliams, vaisiams ar kitam maistui, pirmos med. pagalbos rinkinys su būtiniausiais medikamentais, pleistrais kojom, dezinfekavimo priemonėmis ir pan.
    Kiti daiktai – Jūsų nuožiūra. Kiekvieno poreikiai juk skirtingi, unikalūs. Vieni niekur neina be MP3 ausinuko, o kiti linkę bendrauti gyvai, vieni nešasi tik vandens butelį rankoje, kiti į kuprinę prisikrauna ir atsarginių akumuliatorių, knygų, higienos reikmenų ir t.t.
    labai sveikintinas dalykas, kai žygeiviai pasipuošia tautine ir valstybine simbolika savo kuprines, aprangas, nešasi vėliavas, mielus žaisliukus ir visaip kitaip išreiškia savę 😉

    Stovyklavimo reikmenys
    Nesvarbu kaip stovyklausite – patalpose ar lauke, be miegmaišio, miegojimo kilimėlio ir, pagal poreikį, palapinės, visad, jei tik yra noro ir galimybė, patartina atsivežti priemones maisto gamybai ir valgymui, galbūt pasiimti termosą. Taipogi vertinami visi žygeiviai, kurie po žygio neguli, nežiūri į savo „vargšes kojas” ir nesigaili saves, o bendrauja, linksminasi su kitais. Tam reikalui visad pravartu atsivežti į kelias dienas trunkančius renginius kamuolį, kortas ar kitokių žaidimų, o jei grojate gitara ar dar kuo – išvis fantastika, būtinai pasiimkite, vakarais turėsite ir galimybių, ir publikos, kuriai galėsite pasireikšti 😉

    Reikės neštis / paliksime?!
    Kaip rašyta aukščiau, į patį žygį nešamasi tik minimalus kieksi pačių būtiniausių daiktų, o stovyklavimo įranga, pakaitiniai rūbai ir kiti daiktai paliekami stovykloje / nakvynės vietoje. Renginių organizatoriai stengiasi, bet ne visuomet gali/privalo užtikrinti Jūsų daiktų saugumą… Tačiau ir panikuoti nėra dėl ko – ne tokie žmonės renkasi į mūsų renginius, tad paprastai nesusipratimų išvengiama ir lieką tik puikūs prisiminimai 😉
    Išimtis – žygis „eXtreme”, kurio metu startuojama iš vienos vietos, finišuojama kitur, už 100 km, ilsimasi ir vėl išeinama 100 km. Čia privalote turėti komandos aprūpinimą (pvz. 5-6 einantys komandoje, apmoką kurą, kitas sanaudas dar vienam draugui, kuris naudoja savo automobilį aprūpinimui visas žygio dienas), kuris rūpinasi Jūsų kuprinių, miegmaišių, pakaitinių rūbų pervežimu iš taško į tašką ir kitokiu Jūsų aprūpinimu (maistas, medikamentai ir t.t.). Organizatoriai šiame renginyje neįsipareigoja pervežti ar prižiūrėti kažkur Jūsų asmeninių daiktų. Planuokitės iš anksto komandas, pasirūpinkite aptarnaujančiu automobiliu, nes antraip tikrai gali tekti viską neštis ant nugaros. O tai greičiausiai reikštų neįvykdytą „eXtreme”… 😉


    Atstumai / apdovanojimai

    Man jau NET 15, noriu eiti...
    Ne 🙂 Taip, Jūsų visi esate labai suaugę, visi galite eiti ohohoho kiek ir dar šiek tiek daugiau, Jūs „kažkada”, dar jaunesni, ėjote „radvilose” 4 dienas po 30 ar 40 km ir t.t. 🙂 Taip, mes tą girdime nuolat, BET yra viena smulki detalė, dėl kurios dabar taisyklės daugelio renginių rašomos taip, kad pilnas trasas savarankiškai gali eiti tik 16-os metų sulaukę (eXtreme atveju: 18+) ir vyresni žygeiviai – tai, kad mes turime gerokai daugiau žygių patirties už Jus ir žinome, kad jaunatviškas veržlumas yra gerai, bet savo jėgų pervertinimas, per daug ankstyvas „persiplėšimas” ir kiti tokių „poelgių” niuansai yra blogai. Spėsite. Prisivaikščiosite – gyvenimas dar tik prieš akis. Geriau palaipsniui, metodiškai prikaupkite patirties, užsikelkite sau „kartelę”. Tuomet sėkmingiau ir ilgiau vaikščiosite dar daugybę metų 😉
    O šiaip, tiems kas labai labai nori jaunesni eiti daugiau, visada yra numatyta galimybė eiti komandoje, kurią lydi vyresnieji – mokytojai, skautų ar jaunųjų šaulių vadai, tėvai ir t.t. BET vėlgi su sąlyga, kad komandos „vyresnysis” nėra ten koks porą metų vyresnis draugus :)) Ne, kalbama apie tikrai suaugusius, kurie kompetetingai gali prisiimti atsakomybę už Jus ir užtikrinti saugumą, bei tvarką.
    taipogi būną žmonės klausia, kaip su visai mažais vaikais gali gauti medalį, nes vaikų/šeimų trasose duodamas tik diplomas. Gali 🙂 Jei gerai žinote savo vaiko galimybęs ir prisiimate atsakomybę, tuomet net su 5-mečiu ar 10-mečiu vaiku nebūtina registruotis į minimalią trasą. Galite eiti ir 2×20 ar daugiau km. ir būti apdovanoti medaliu, įskaitiniu spaudu 😉

    Kaip sudaromos komandos?
    Daugelyje renginių nėra nustatomos konkrečios, privalomos komandos, tad jei net norite eiti su konkrečiais draugais ar kolegomis, vis tiek registruokitės individualiai, o žygyje jau eikite su kuo norite ir kaip norite, susiskirstę pagal pajėgumus, pomėgius ir t.t.
    Išimtis – žygis „eXtreme”. Čia privalomos komandos bent iš 3 dalyvių! Nes tai daug jėgų ir ištvermės reikalaujantis išbandymas, vykstantsi kiaurą parą, tad griežtai netoleruojami jokie ėjimai pavieniui – Jums pasiklydus ar pvz. nualpus net nebūtų kam padėti… Todėl jei Jūs patys nepasirūpinate susiburti į komandas iki žygio dienos, starto vietoje mes privalomai Jus suskirstysime grupelėmis po 5 ir pan. Ir Jūs privalėsite eiti kartu, prižiūrėti vieni kitus. Atsiskyrus gresia diskvalifikacija visiems! Nejuokaukite savo sveikata ir saugumu – geriau susiraskite su kuo įveikinėsite šį iššūkį jau prieš kelis mėnesius ar pusmetį 😉

    Neimu medalio. Galiu nemokėti?
    Ne 🙂 Supraskite, kad starto mokestis, tai ne tik medalis ar diplomas – organizatoriai ir taip turi begales sanaudu, tiek finansinių, tiek ir jėgų, laiko, žinių, kol šie renginiai nuo svajonės tampa realybe! Mes neprašome atlygio – visi dirbame iš Idėjos, bet stebėtis „už ką mokėti”, net nesivarginant pagalvoti kiek šimtų ir tūkstančių kilometrų reikia išvažinėti automobiliais parenkant, tikrinant, žymint trasas ar susitikinėjant su rėmėjais, pasirašinėjant visokias sutartis, gaunant leidimus… kiek praskambinėjama telefonais, kiek kainuoja įvairios stovyklų įrengimo ir priežiūros priemonės ir aibė kitų organizacinių išlaidų, tai jau šiek tiek per… kiauliška 🙂
    Tad Jūs galite neimti medalio, galite net į renginį neatvykti, bet dalyvio mokstis – tai Jūsų visu solidarumo ženklas, dalinė finansinė parama ir palaikymas mūsų idėjų propagavimui, renginių kokybės užtikrinimui ir plėtojimui!

    Klaida diplome / sertifikate...
    Pasitaiko. Ištaisysime prie progos. Nes renginių užbaigimo metu dažnokai susidaro eilės, skubotumo, tad neišvengiame ir smulkių klaidelių. Tam išvengti tereikia Jūsų visų tolerancijos ir supratingumo, o ne „aš jau skubu namo, man pirmam”… o visi kiti nesvarbu… ką kalbėti apie organizatorius, kurie išvis neaišku kada užbaigs viską tvarkytis ir grįš namo…
    Kitas dalykas – tragikomiškai eilę metų atrodo nemaža dalis internetu pildomų registracijų… vardai ir pavardės iš pirmų mažųjų raidžių (negerbiate savęs?), rašoma šveplai (be lietuviškų raidžų) ir pan. :/ Sakiau kada reikės specialiai imti pildyti Jūsų diplomus taip, kaip PATYS nurodėte registruodamiesi (pvz. kestas sukauskas, o ne Kęstas Žukauskas), o ne gaišti daugybę valandų ištisai taisant Jūsų neraštingumą… Tuomet pažiūrėsime ar patiks 😉


    Kiti klausimai / atsakymai

    Nerandu kažko tinklapyje...
    Naudotis mūsų informaciniu tinklapiu labai paprasta ir intuityvu, bet galbūt kažkas nė nepagalvojote apie tai, nepabandėte 🙂 Nes vis pasitaiko replikų „neradau to ar ano”, nors atrodo – „ant akių padėta”… Tiesiog visa svarbiausia informacija pateikta jau tituliniame lape – žygių datos, naujienos ir informacija iš tinklaraščio, Asociacijos rekvizitai, Tarybos narių ir regioninių padalinių vadovų kontaktai ir t.t. Iš ten pat, per viršutinį navigacijos meniu galite lengvai pasiekti bet kokią informaciją tinklapyje pagal temas. Čia kaip ir su bet kokia paieška galioja taisyklė – jei norite rasti, pirmiausia turite žinoti ko ieškote 😉 T.y. jei domina žygis Lietuvoje tai ir ieškokite jų tokiame skyriuje, o ne pvz. kur „Asociacija”, o jei domina kažkas bendrinio, kokie įstatai, fotoalbumai ar apdovanojimu sistemos principai – to ir ieškokite ten kur „Asociacija„, o ne žygiai Lietuvoje ar užsienyje.
    Dar vienas geras patarimas, taupantis navigacijos laiką – visi informaciniai puslapiai pavadinti labai konkrečiai ir turi trumpus, aiškius URL adresus! Tad galite net nevaikščioti per navigacijos punktus, o tiesiog URL adreso eilutėje (na ten kur būna www adresas, pvz google.lt ar delfi.lt :)), už mūsų tinklapio domeno PesciujuZygiai.lt intuityviai darašyti kažkokį raktinį žodį ir jūs greičiausiai pateksite ten, kur norite! Pabandykite 😉 Darašykite /registracija/ ir paspauskite klaviatūroje „Enter”. Patekote ten, kur logiška būtų patekti?! 🙂 Tas pats įvyks už pesciujuzygiai.lt darašius /kalendorius/ ar /istatai/, /atributika/ ar /tinklarastis/, o gal konkretaus žygio pavadinimas /zygeiviu-festivalis/ ar /pasienieciu-keliais/ ;))


    OnLine registracija

    Kada vyks artimiausias žygis?
    Kaip bebūtų keista, nes tokia informacija atkartota daugelyje vietų tiek šiame tinklapyje, tiek FaceBook`e, tiek reklamuojama kitur, bet vis tiek pasitaiko tokių klausimų, kad „neradau kur pasiskaityti”, „per vėlai sužinojau apie žygį” ir pan. 🙂 Tad pakartosiu dar kartą: tik užėjus į Pėsčiųjų žygių asociacijos informacinį tinklapį PesciujuZygiai.lt, jau tituliniame lape, viduryje yra laikmačiai nurodantys kiek dienų liko iki artimiausio įskaitinio žygio. Paspaudus ant dominančio renginio pavadinimo, patenkama į konkretaus žygio aprašymą, pristatymą. Ta pati informacija pasiekiama per viršutinį navigacijos meniu punktą „Žygiai Lietuvoje”. Taip pat yra atskiras puslapis „Renginių kalendorius„, kuriame galite susipažinti ne tik su artimaiusių žygių datomis, bet ir numatomomis jų organizavimo datomis eilei metų į priekį! Galiausiai kiekvienas žygis turi savo atskirą „Renginio puslpaį” (event) socialinėje platformoje FaceBook, kur pateikiama su konkrečiu renginiu susijusi informacija, vyksta diskusijos, žmonės kooperuojasi į komandas ir ekipažus ir t.t. Pastaba: pasižymėjimas FB renginyje, kad „dalyvausiu” nėra tolygus registracijai į renginį. Bet šaunu, kad/jei pasižymite ir ten – mes geriau galime prognozuoti apytikrį dalyvių skaičių, žygeiviai gali matyti, susipažinti, pabendrauti su kitais žygeiviais ir t.t.

    Kur, kaip, iki kada registruotis?
    Į pagrindinius metinius PŽA renginius – ištvermės žygį „eXtreme 2 x 100 km” ir „Lietuvos žygeivių festivalį” registracijos vyksta šiame puslapyje, per automatizuotą registracijų administravimo sistemą, kuri vis tobulinama ir netolimoje ateityje apims tokias galimybes, kaip momentinį dalyvio kortelių sugeneravimą ir atsispausdinimą, greitą galutinę registraciją atvykus į renginio vietą ir t.t.
    Į Asociacijos partnerių organizuojamus renginius registracijos vykdomos netiesioginiu būdu – el. paštu, telefonu, faksu ir pan. Kontaktai ir registracijos būdas nurodomas konkretaus renginio programoje ar taisyklėse.
    Tipiškai išankstinės registracijos internetu ir kitais, netiesioginiais, būdais nutraukiamos likus ~4-7 dienoms iki renginio! Toks laiko tarpas reikalingas galutiniam pavedimų gavimui ir duomenų sutikslinimui. Jei nespėjote užsiregistruoti internetu – tai galite padaryti atvyke į renginį, bet supraskite, kad tai užtruks ilgiau, susidarys eilės, vėlavimai, tad prašome to vengti.

    Dalyvio mokestis
    Registruojantis į žygius mūsų tinklapyje, užpildžius dalyvio anketą ir patvirtinus registraciją, Jums bus pateikti dalyvio mokesčio pavedimui atlikti reikalingi rekvizitai. Prašome nedelsti su starto mokesčio pavedimu – tik pagal konkrečiai gautus apmokėjimus mes patvirtiname registracijas ir planuojame apdovanojimų, atributikos užsakymus! Tad jei užsiregistruoja tarkim 400, o perveda 200 dalyvių, tikėtina, kad visko ir bus paruošta 200 ir jei renginio dieną atvyks 400, tuomet mūsų nekaltinkite jei pritruks, teks laukti medalių nukaldinimo ar net diplomų ir t.t.
    Registruojantis į organizacinių partnerių rengiamus žygius, apmokėjimo sąlygos nurodomos tų renginių aprašymuose, programoje ar taisyklėse.

    Ar galiu sumokėti vietoje?
    Jei nespėjote užsiregistruoti internetu, bet paskutinėmis dienomis apsispresite dalyvauti renginyje, tuomet taip, galite atvykti ir be registracijos ir be apmokėjimo – niekas Jūsų tikrai neišvarys 🙂 Bet kaip minėta ankstesniame įraše, gali nutikti taip, kad tam tikros atributikos papildomo pagaminimo ir išdalinimo gali tekti palaukti po renginio. Mes neturime toli gražu tokių galimybių, kad „va-bank” užsakyti tarkim 500 medalių už 15000 lt ir laukti, tikėtis, kad žmonės atvažiuos. Ir tai liečia ne tik medalių gamybą, bet ir diplomus, sertifikatus, tiesiog gyvenamosios vietos poreikio planavimą ir daugybę kitų organizacinių klausimų, nes jie visi remiasi į finansus. Todėl dar ir dar kartą prašome Jūsų supratimo ir palaikymo, registruojantis ir pervedant iš anksto, konkretesniam renginio planavimui.


    Atvykimas į renginius

    Neturiu draugų / mašinos...
    Vienas iš keistesnių girdimų pasiteisinimų, kodėl kas nors nesiryžta sudalyvauti pirmą kartą kuriame nors renginyje, būna „nieko nepažįstu, nenoriu važiuoti vienas/-a, neturiu su kuo”… Heh 🙂 Tai BŪTENT Jums ir reikia išsiruošti ir sudalyvauti mūsų renginiuose, nes čia – puiki atmosfera, naujos geros pažintys ir gerai praleistas laikas granatuojami besąlygiškai 😉 Jei niekur nedalyvausite tai taip ir nebus tų draugų su kuo kažkur vykti kartu. O tie kas pabando, padalyvauja, tipiškai susidraugauja, susiranda daug bendraminčių su kuriais pradeda nuolat kartu dalyvauti tokiuose renginiuose ir kitur.
    Kita „problema” – neturite automobilio? – Ateikite pėsti! Juk pėsčiųjų žygių asociacija! 🙂 O jei be juokų, tai tame tikrai nėra jokios problemos, juk kažkas tikrai turi, tereikia nepabijoti paklausti, tarkim renginio FB puslapyje ar forume, kam pakeliui, kas priimtu kartu į ekipažą. Juk taip dar geriau – važiuodami labaiu užpildytais automobiliais mažiau teršiame mylimą gamtą, prisidedame prie kuro išlaidų padengimo savininkui, galų gale susipažįstame ir susidraugaujame jau iki renginio 😉

    Nuosavas automobilis
    Atvykstantiems nuosavais automobiliais renginio programoje būna nurodomas konkretus adresas, kur vyks galutinė registracija / startai, arba duodamos koordinatės, jei renginys „nepririštas” prie kokio aiškaus, stacionaraus ir lengvai randamo objekto.
    Renginio vietą pagal adresą ar koordinates susirasti jums padės: Maps.google.com arba Maps.lt

    Viešasis transportas
    Jei neturite automobilio ir nenorite ar nerandate (tikrai?!) su kuo atvykti kartu, tai vis tiek ne pretekstas neatvykti 🙂 Negyvename Kongo respublikoje ar Sibire, kad būtų problemų su susisiekimu. Autobuso bilietų iš savo gyvenamosios vietos į renginio vietą galite pasiieškoti čia: AutobusuBilietai.lt, traukinio čia: LitRail.lt. Nepamirškite, kad vežėjai taiko įvairias nuolaidas jaunimui ir/ar grupėms, pasiteiraukite jų 😉

    Pakeleiviai
    Jei į žygio vietą vykstate nuosavu automobiliu / autobusiuku ir turite bent vieną ar kelias laisvas vietas, būtinai apie tai pasiskelbkite renginio FB puslapyje! Taip padėsite kažkam, neturintiems „ratų” patogiai atvykti į renginį, susipažinsite su kitais žygeiviais dar iki žygio ir net sutaupysite kelionės išlaidų, nes pakeleiviai mielai už paslaugą atsidėkos „prisimesdami” ant kuro 😉


    Apgyvendinimas

    Kur gyvensime žygio metu?
    Dažniausiai – lauko stovykloje, bet būna ir kiti variantai – mokyklos salėje ar kitose patalpose, be nakvynės, kiti variantai. Konkretūs apgyvendinimo variantai nurodomi kiekvieno renginio programoje, todėl pasigilinkite į ją!

    Lauko stovykla
    Kainuoja pigiausiai (5-10 lt, mokama atvykus, grynais) arba nemokamai. Organizatoriai stengiasi parūpinti būtiniausius patogumus – tualetus, vandenį, elektrą, bet tai ne taisyklė ir kiekviename renginyje gali skirtis sąlygos. Jums reikia pasiimti miegmaišį, miegojimo kilimėlį ir palapinę ant kelių draugų. Jei tik turite galimybių ir noro, galite paisimti ir kažko daugiau – lauko kėdes, gultus, skėčius, patiesalus ir t.t. Šaldytuvo, mikrobanginės ir elektrinio šildytuvo imti nebūtina – elektros greičiausiai neturėsite 🙂 O be juoku, tai patartina pasiimti repelentų nuo uodų, žibintuvėlius, galbūt mažą maisto viryklę, puodų ir įrankių komplektą. Ar bus leidžiama kurianti atvira ugnį – nurodoma konkretaus renginio programoje ar taisyklėse, arba galite pasitikslinti pas organizatorius atskirai 😉

    Salė / kitos patalpos
    Organizuojant kai kuriuos žygius yra galimybės apgyvendinti nemažą kiekį žygeivių stacionariuose patalpose, tokiose kaip mokyklų sporto salės, kareivinės ar pan. Šiuo atveju Jums tereikia pasiimti miegmaišį ir miegojimo kilimėlį. Ar bus galimybė naudotis dušais, elektra – nurodoma kiekvieno konkretaus renginio programoje ar taisyklėse.

    Kiti variantai
    O čia jau tik nuo Jūsų fantazijso priklauso, nes jie gali varijuoti nuo nemiegojimo (kas nerekomenduojama 🙂 ar miegojimo savo automobilyje iki viešbučio kambario nuomos. Optimalus vidurkis – galimybė už sąlyginai mažą kainą apsigyventi kažkur netoli renginio vietos esančiose kaimo turizmo sodybose. O galbūt mieste ar regione, kur vyksta žygis turite giminių ar draugų kurie gali Jus „priglausti” keletui naktų? 😉 Juk tereikia nepatingėti pasidomėti, pasikalbėti su pažįstamais, paGoogle`inti 🙂


    Ką pasiimti į žygį

    Apranga ir avalynė žygiams
    Čia nėra ir būti nelabai gali universalių patarimų, nes kas tinka vienam, kitam gali net labai netikti. Bet esminiai principai būtų tokie: žygiams rinkitės pakankamai laisvą aprangą (geriau treningą o ne džinsus ir pan.) pagal sezoną. Jei žygis vyksta vasarą – per daug neapsinuoginkite, šortai ir marškinėliai (ar dar blogiau – be jų) nėra pati geriausia išeitis, nes kuo didesnis saulės veikiamas kūno plotas, tuo labiau dehidratuojate, jaučiate karštį ir pavargstate. Jei pėsčiųjų žygis vyksta rudenį ar pavasarį, pasiimkite kažką neperlyjamo / neperpučiamo. Žiemą ar šiaip vėsesniu oru dalyvaujant žygyje patarimas būtu neapsirengti per daug – negerai jei Jūs aktyviai eidami prakaituojate! Tuomet sustojus lengva būti perpūstam, persišaldyti. Geriau rengtis mažiau, einant net šiek tiek šalti, todėl judėti sparčiau, o kažką šiltesnio neštis kuprinaitėje ir tik sustojus, kad ir labai trumpo poilsio, iškart apsirengti 😉
    Esminiai principai dėl žygio batų – jie turi būti geri ir… pakankamai dėvėti. T.y. niekada neverta, jei domitės pėsčiųjų žygiais, taupyti avalynės sąskaita, nes nuo jos nemaža dalimi priklauso visa Jūsų žygiavimo patirtis ir sėkmė. Batai turėtu būti su amortizuojančiais padais (Vibram), su kulną apgaubiančiu auliuku (apsaugo nuo patempimų, sužeidimų) ir svarbiausia – pranešioti. T.y. niekada, niekada nepirkite žygiui avalynės prieš kelias dienas ar net kelias savaites. Ilgiems pėsčiųjų žygiams nėra nieko geriau, kaip ilgą laiką, gal net kelis metus, nešioti batai, kurie puikiai prisitaikę prie kojos ir koja prie jų!

    Būtini daiktai į žygį
    Privalomi daiktai, nepriklausomai nuo to ar tai dieninis ar naktinis, vasaros ar žiemos pėsčiųjų žygis, būtų šie: atšvaitinė liemenė ar kitokie atšvaitai, žibintuvėlis, gertuvė (ar „CamelBak`as”) su vandeniu, kažkiek grynų pinigų ir mobilus telefonas. Nesvarbu, jei tai nenurodyta konkretaus žygio taisyklėse, ar nurodyta kitaip, nepinai! Šie visi daiktai būtini Jūsų pačių saugumui užtikrinti, todėl tai – ne derybų objektas! Maža kas kam kur gali nutikti – pasimesite, užtruksite iki sutemu, sveikata sušlubuos ir pan.
    Mažiau būtini, bet rekomenduotini daiktai galėtu būti šie: nedidelė (8-20 ltr) kuprinaitė įsidėti atsarginėms kojinėms, aprangai kažkokiai, šokoladiniams batonėliams, vaisiams ar kitam maistui, pirmos med. pagalbos rinkinys su būtiniausiais medikamentais, pleistrais kojom, dezinfekavimo priemonėmis ir pan.
    Kiti daiktai – Jūsų nuožiūra. Kiekvieno poreikiai juk skirtingi, unikalūs. Vieni niekur neina be MP3 ausinuko, o kiti linkę bendrauti gyvai, vieni nešasi tik vandens butelį rankoje, kiti į kuprinę prisikrauna ir atsarginių akumuliatorių, knygų, higienos reikmenų ir t.t.
    labai sveikintinas dalykas, kai žygeiviai pasipuošia tautine ir valstybine simbolika savo kuprines, aprangas, nešasi vėliavas, mielus žaisliukus ir visaip kitaip išreiškia savę 😉

    Stovyklavimo reikmenys
    Nesvarbu kaip stovyklausite – patalpose ar lauke, be miegmaišio, miegojimo kilimėlio ir, pagal poreikį, palapinės, visad, jei tik yra noro ir galimybė, patartina atsivežti priemones maisto gamybai ir valgymui, galbūt pasiimti termosą. Taipogi vertinami visi žygeiviai, kurie po žygio neguli, nežiūri į savo „vargšes kojas” ir nesigaili saves, o bendrauja, linksminasi su kitais. Tam reikalui visad pravartu atsivežti į kelias dienas trunkančius renginius kamuolį, kortas ar kitokių žaidimų, o jei grojate gitara ar dar kuo – išvis fantastika, būtinai pasiimkite, vakarais turėsite ir galimybių, ir publikos, kuriai galėsite pasireikšti 😉

    Reikės neštis / paliksime?!
    Kaip rašyta aukščiau, į patį žygį nešamasi tik minimalus kieksi pačių būtiniausių daiktų, o stovyklavimo įranga, pakaitiniai rūbai ir kiti daiktai paliekami stovykloje / nakvynės vietoje. Renginių organizatoriai stengiasi, bet ne visuomet gali/privalo užtikrinti Jūsų daiktų saugumą… Tačiau ir panikuoti nėra dėl ko – ne tokie žmonės renkasi į mūsų renginius, tad paprastai nesusipratimų išvengiama ir lieką tik puikūs prisiminimai 😉
    Išimtis – žygis „eXtreme”, kurio metu startuojama iš vienos vietos, finišuojama kitur, už 100 km, ilsimasi ir vėl išeinama 100 km. Čia privalote turėti komandos aprūpinimą (pvz. 5-6 einantys komandoje, apmoką kurą, kitas sanaudas dar vienam draugui, kuris naudoja savo automobilį aprūpinimui visas žygio dienas), kuris rūpinasi Jūsų kuprinių, miegmaišių, pakaitinių rūbų pervežimu iš taško į tašką ir kitokiu Jūsų aprūpinimu (maistas, medikamentai ir t.t.). Organizatoriai šiame renginyje neįsipareigoja pervežti ar prižiūrėti kažkur Jūsų asmeninių daiktų. Planuokitės iš anksto komandas, pasirūpinkite aptarnaujančiu automobiliu, nes antraip tikrai gali tekti viską neštis ant nugaros. O tai greičiausiai reikštų neįvykdytą „eXtreme”… 😉


    Atstumai / apdovanojimai

    Man jau NET 15, noriu eiti...
    Ne 🙂 Taip, Jūsų visi esate labai suaugę, visi galite eiti ohohoho kiek ir dar šiek tiek daugiau, Jūs „kažkada”, dar jaunesni, ėjote „radvilose” 4 dienas po 30 ar 40 km ir t.t. 🙂 Taip, mes tą girdime nuolat, BET yra viena smulki detalė, dėl kurios dabar taisyklės daugelio renginių rašomos taip, kad pilnas trasas savarankiškai gali eiti tik 16-os metų sulaukę (eXtreme atveju: 18+) ir vyresni žygeiviai – tai, kad mes turime gerokai daugiau žygių patirties už Jus ir žinome, kad jaunatviškas veržlumas yra gerai, bet savo jėgų pervertinimas, per daug ankstyvas „persiplėšimas” ir kiti tokių „poelgių” niuansai yra blogai. Spėsite. Prisivaikščiosite – gyvenimas dar tik prieš akis. Geriau palaipsniui, metodiškai prikaupkite patirties, užsikelkite sau „kartelę”. Tuomet sėkmingiau ir ilgiau vaikščiosite dar daugybę metų 😉
    O šiaip, tiems kas labai labai nori jaunesni eiti daugiau, visada yra numatyta galimybė eiti komandoje, kurią lydi vyresnieji – mokytojai, skautų ar jaunųjų šaulių vadai, tėvai ir t.t. BET vėlgi su sąlyga, kad komandos „vyresnysis” nėra ten koks porą metų vyresnis draugus :)) Ne, kalbama apie tikrai suaugusius, kurie kompetetingai gali prisiimti atsakomybę už Jus ir užtikrinti saugumą, bei tvarką.
    taipogi būną žmonės klausia, kaip su visai mažais vaikais gali gauti medalį, nes vaikų/šeimų trasose duodamas tik diplomas. Gali 🙂 Jei gerai žinote savo vaiko galimybęs ir prisiimate atsakomybę, tuomet net su 5-mečiu ar 10-mečiu vaiku nebūtina registruotis į minimalią trasą. Galite eiti ir 2×20 ar daugiau km. ir būti apdovanoti medaliu, įskaitiniu spaudu 😉

    Kaip sudaromos komandos?
    Daugelyje renginių nėra nustatomos konkrečios, privalomos komandos, tad jei net norite eiti su konkrečiais draugais ar kolegomis, vis tiek registruokitės individualiai, o žygyje jau eikite su kuo norite ir kaip norite, susiskirstę pagal pajėgumus, pomėgius ir t.t.
    Išimtis – žygis „eXtreme”. Čia privalomos komandos bent iš 3 dalyvių! Nes tai daug jėgų ir ištvermės reikalaujantis išbandymas, vykstantsi kiaurą parą, tad griežtai netoleruojami jokie ėjimai pavieniui – Jums pasiklydus ar pvz. nualpus net nebūtų kam padėti… Todėl jei Jūs patys nepasirūpinate susiburti į komandas iki žygio dienos, starto vietoje mes privalomai Jus suskirstysime grupelėmis po 5 ir pan. Ir Jūs privalėsite eiti kartu, prižiūrėti vieni kitus. Atsiskyrus gresia diskvalifikacija visiems! Nejuokaukite savo sveikata ir saugumu – geriau susiraskite su kuo įveikinėsite šį iššūkį jau prieš kelis mėnesius ar pusmetį 😉

    Neimu medalio. Galiu nemokėti?
    Ne 🙂 Supraskite, kad starto mokestis, tai ne tik medalis ar diplomas – organizatoriai ir taip turi begales sanaudu, tiek finansinių, tiek ir jėgų, laiko, žinių, kol šie renginiai nuo svajonės tampa realybe! Mes neprašome atlygio – visi dirbame iš Idėjos, bet stebėtis „už ką mokėti”, net nesivarginant pagalvoti kiek šimtų ir tūkstančių kilometrų reikia išvažinėti automobiliais parenkant, tikrinant, žymint trasas ar susitikinėjant su rėmėjais, pasirašinėjant visokias sutartis, gaunant leidimus… kiek praskambinėjama telefonais, kiek kainuoja įvairios stovyklų įrengimo ir priežiūros priemonės ir aibė kitų organizacinių išlaidų, tai jau šiek tiek per… kiauliška 🙂
    Tad Jūs galite neimti medalio, galite net į renginį neatvykti, bet dalyvio mokstis – tai Jūsų visu solidarumo ženklas, dalinė finansinė parama ir palaikymas mūsų idėjų propagavimui, renginių kokybės užtikrinimui ir plėtojimui!

    Klaida diplome / sertifikate...
    Pasitaiko. Ištaisysime prie progos. Nes renginių užbaigimo metu dažnokai susidaro eilės, skubotumo, tad neišvengiame ir smulkių klaidelių. Tam išvengti tereikia Jūsų visų tolerancijos ir supratingumo, o ne „aš jau skubu namo, man pirmam”… o visi kiti nesvarbu… ką kalbėti apie organizatorius, kurie išvis neaišku kada užbaigs viską tvarkytis ir grįš namo…
    Kitas dalykas – tragikomiškai eilę metų atrodo nemaža dalis internetu pildomų registracijų… vardai ir pavardės iš pirmų mažųjų raidžių (negerbiate savęs?), rašoma šveplai (be lietuviškų raidžų) ir pan. :/ Sakiau kada reikės specialiai imti pildyti Jūsų diplomus taip, kaip PATYS nurodėte registruodamiesi (pvz. kestas sukauskas, o ne Kęstas Žukauskas), o ne gaišti daugybę valandų ištisai taisant Jūsų neraštingumą… Tuomet pažiūrėsime ar patiks 😉


    Kiti klausimai / atsakymai

    Nerandu kažko tinklapyje...
    Naudotis mūsų informaciniu tinklapiu labai paprasta ir intuityvu, bet galbūt kažkas nė nepagalvojote apie tai, nepabandėte 🙂 Nes vis pasitaiko replikų „neradau to ar ano”, nors atrodo – „ant akių padėta”… Tiesiog visa svarbiausia informacija pateikta jau tituliniame lape – žygių datos, naujienos ir informacija iš tinklaraščio, Asociacijos rekvizitai, Tarybos narių ir regioninių padalinių vadovų kontaktai ir t.t. Iš ten pat, per viršutinį navigacijos meniu galite lengvai pasiekti bet kokią informaciją tinklapyje pagal temas. Čia kaip ir su bet kokia paieška galioja taisyklė – jei norite rasti, pirmiausia turite žinoti ko ieškote 😉 T.y. jei domina žygis Lietuvoje tai ir ieškokite jų tokiame skyriuje, o ne pvz. kur „Asociacija”, o jei domina kažkas bendrinio, kokie įstatai, fotoalbumai ar apdovanojimu sistemos principai – to ir ieškokite ten kur „Asociacija„, o ne žygiai Lietuvoje ar užsienyje.
    Dar vienas geras patarimas, taupantis navigacijos laiką – visi informaciniai puslapiai pavadinti labai konkrečiai ir turi trumpus, aiškius URL adresus! Tad galite net nevaikščioti per navigacijos punktus, o tiesiog URL adreso eilutėje (na ten kur būna www adresas, pvz google.lt ar delfi.lt :)), už mūsų tinklapio domeno PesciujuZygiai.lt intuityviai darašyti kažkokį raktinį žodį ir jūs greičiausiai pateksite ten, kur norite! Pabandykite 😉 Darašykite /registracija/ ir paspauskite klaviatūroje „Enter”. Patekote ten, kur logiška būtų patekti?! 🙂 Tas pats įvyks už pesciujuzygiai.lt darašius /kalendorius/ ar /istatai/, /atributika/ ar /tinklarastis/, o gal konkretaus žygio pavadinimas /zygeiviu-festivalis/ ar /pasienieciu-keliais/ ;))


Į viršų