Daug tuo klausimu diskutavome formaliai ir neformaliai su asociacijos nariais, ypač taryboje… sprendimas kaip ir būtų toks, kad į „Lietuvos žygeivio pasą” užskaitomi net 10 km/diena x 2 dienos žygiai…
Su kuo kategoriškai negaliu sutikti!
Pirmiausia – daugelis ne pirmamečių žygeivių gerai pamena laikus, kai ėjom net 4 denas po bent 30, 40 ar 50 km ir vargo nematėm. Tiems žmonėms pagrįstai yra kuo didžiuotis, kai medalis uždirbtas bent 120-200 km per vieną žygį! O dabar? Medalis už 20 km?.. Tai čia kaip ылгвгкг per veida, prilyginti 10x mažesnes pastangas medaliui… Tai tuomet pradėkime žarstyti medalius, kaip saldainius Maksimoje – kilogramais, jei jie tokie beverčiai tampa! 🙁
O tuo tarpu kažkam kažkas ten nepatiko, arogancija prikaišiojo kai įmečiau foto savo medaliu… Kolekcija, palyginus, menka, BET užtai šio to verta! Kiekvienas egzempliorius – neišdildomi prisiminimai, patirtys, pažintys, iššūkiai ir pergalės! Kol „užsiėjau” savo TREČIĄJĮ medalį, pėsčiomis sukoriau bent TŪKSTANTĮ įskaitinių kilometrų!!! (2001->2005 metais, po ~200 km kasmet viename žygyje, pirmas bronza, antras eXtreme, trečias – sidabrinis Radvilų).
O kur dabar prasmė ir vertė?? Medalis, spaudas į pasą, žingsnis link „žygeivio” vardo už 20? 10? 12,5 km??? Tai tris medalius galima „susiorganizuoti” nė 100 km nenuėjus per kokius 3-4 renginius metuose?? Būtų juokinga, jei nebūtų graudu…
Antra – jei norim integruoti vaikus / jaunimą / invalidus / šeimas / šunis ir kt. kam nėra aktualu „plešytis” didelių atstumų, tai vualia – jie eina 2 dienas po 10 km, ar vieną dieną 20 km DIPLOMUI, ne medaliui! Paaugs / susitiprės ar dar kaip priaugs „medalio atstumui” – prasieis daugiau. Tai net savotiška paskata, siekiamybė ir neleidimas užgesti entuziazmui 😉
Mano kategoriškas siūlymas: Žygeivių festivalyje ir pan. gali ir turi būti maži atstumai, kaip tarkim 10 km per dieną, bet jie įvertinami tik diplomu. Dvi dienos po bent 20 km arba viena diena (yra tokio tipo žygių) nueinant bent 30 km – įskaitinis antspaudas pase. O medalio „kartelė” išvis turėtų būti dar aukščiau. T.y. bent ne taip žiauriai žemai nukritus, turėjau omeny 🙂 Pvz.: 2 dienos po 30 km, arba vienos dienos, bent 50 km žygis įvertinamas diplomu + spaudu IR medaliu…
O jei net tiek kartelės nepakelsim, tuomet daugeliui senų žygeivių dings bet koks interesas vaikšcioti į žygius, kurių „ivertinimas” tolygus šokoladinio saldainio-medalio blizgučiui…
Nuoširdžiai Jūsų,
Dainius. PŽA taryba.
3 komentarai
Komentuosite?
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
sveiki,
pasakysiu atvirai, kad man kaip senam žygeiviui visa ši veikla kelia nuostaba. Aš labai už tai ką jūs darote ir kartais pats kartu praeinu, bet su žygeiviavimu nelabai suprantu ką bendro visas šis judėjimas turi? kaip pasiruošimas normaliam žygiui, ok. Galima pora savaitgalių ir po 100km nueiti, Bet leiskite priminti, kad patys žygeivių klubai- KTU Ąžuolas, VU ir tt. kilo kaip trečias kelias tarp turistinio lakstymo su autobusais ir sporto darymo iš kelionių- sportinio turizmo, kurio jūs rodos sėkmingai einate.
Esu praėjęs daug žygių ir galiu pasakyti, kad mano akimis jeigu daroma daugiau negu dvidešimt per dieną tai reiškia, kad žygiui nebuvo pasiruošta- vadas neturėjo ką parodyti, tad buvo tiesiog einama laikui užmušti ar batam padilinti.O žygis be palapinės, be kuprinės ant pečių ir be košės man visada liks tik pasivaikčiojimu.
O grįžtant prie straipsnio siūlau remtis sena patirtim- pirmiausia įsivesti žygių normatyvus ir medalius skirstytis pagal kategorijas- praėjai penkis pirmos kategorijos- imk pirmos kategorijos medalį, suėjai penkias penkiukes imk penktos kategorijos medalį ir tt, nes kitaip nieko gero nebus.
Taip pat šituo keliu einant galima būtų įkompanuoti ir kitas žygių rūšis- nes nebūtina visą laiką eiti-žygiai gali būti ir baidarėm ir slidėm ir tt.
Na ir jeigu galite labai neeksplotuokit žygeivio vardo- bent aš jūsų veikloje matau daugiau ilgų ėjimų nei žygeiviavimo.
Sveiki, Žinojau kad vienoj ar kitoj temoj išlys ir tokių komentarų. Tad tiesiog, jei trumpai – tai visiskai ne i tema 😉
Gerai zinau tradicinius LT TURISTU („žygeiviu”) klubus, ju veikla ir principus. Ir tai, kad ši asociacija praktiškai nieko bendro neturi su tuo, na nebent aktyvesnio gyvenimo būdo propagavima 🙂
Jūs tiesiog šiek tiek ne taip suprantate esme TOKIŲ – mūsų žygių 🙂 Tai šimtametė tradicija, gal labiau iš kariuomenių, iš visą Europą / JAV / Japoniją jungiančios International Marching League. Visu tai vadinama marching (žygiavimu) / marching event (žygis) ir visur yra award (suvenyriniu diplomu, medaliu ir kt.) sistema, grindziama tiesiog renginiu, sudalyvautu tiek savo salies, tiek tarptautiniu mastu, kiekiu ir nueitu kilometrazu. Tai absoliuciai skirtingi dalykai. Ir kabinetis prie pavadinimu, tiek pat juokinga, kiek butu juokinga, jei prie KTU/VU ir kitu turistu klubu kabinetusi tarkim kariskiai, sakydami „nejuokinkit, kokie ten zygiai pas jus?? Zygiavimas, tai kai dalinys, su kuprinemis ir ginklais juda is vietos i vieta. Buna spartusis zygis, buna administracinis, buna transportu ir t.t.” 😀 Dabar daug ko DABAR yra – sportinis vaiksciojimas, siaurietiskas ejimas ir t.t. Ir tai netapatinama su hiking`u, kai bastomasi su kuprine kur po kalvas, ar TURISTINIAIS zygiais, kurie vykdomi ir pesciom, ir baidarem, ir kalnuose ir t.t., siekiama kazkokiu praejimo sudetingumu, kategoriju ir t.t.
Tad sumum sumarum – mes nesisavinam kazkieno vardu, lygiai taip pat kaip negalit savintis ir jus zodzio „zygeivis”. Musu veiklos absoliuciai kiti principai, tradicijos ir t.t., bet pavadinimai – tiesiog vertinys iš anglu kalba VISAME pasaulyje naudojamos terminalogijos, tad is dainos zodziu neismesi 😉
Džiaugiuosi, kad labai panašiai mastome ir tiek iš mano tiek iš jūsų komentaro galim teigti, kad tiek mes tiek jūs puikiai suprantame, kad egzikstuoja įvairūs žygeiviai, ir kad apibrėžti, kad va žygis būtentai, ar žygeivis būtentoks negalime. Tad gal toliau vertėtų eiti protingo dialogo keliu ir nesiekti nei savintis nei apibrėžti žygeiviavimo savokos, ty kam jum vadinti savo pasus Lietuvos žygeivio pasu- juk lietuvių kalboje žygeivis dauk platesne savoka nei žygiuotojas, pėsčiųjų žygių dalyvis.